Антимонопольний комітет здійснив перевірку діяльності ЖЕДів Полтави

Проаналізувавши роботу ЖЕДів, комітет виявив ряд порушень у діяльності комунальників. Тепер останні мають сплатити штраф.

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала всі ЖЕДи міста Полтава на загальну суму 47 тисяч 600 гривень за зловживання монопольним становищем.

Як встановило відділення, підприємства не дотримувались встановлених чинним законодавством термінів повідомлення споживачів про зміну вартості послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Таким чином вони здійснили розрахунки тарифів на зазначені послуги в економічно необгрунтованому розмірі. А внаслідок цього виконком Полтавської міської ради прийняв рішення про встановлення тарифів на послуги в економічно необгрунтованому розмірі. Невідповідність тарифів та послуг, які комунальники надають, помітили і полтавці. Вони говорять: ціни на послуги завищені і не відповідають реальним умовам їх надання.

/Бліци

- Вони не вартують того, що ми за них платимо

- Якби гривнів на 3 дешевше

- Моєї зарплати на це точно не вистачає

- Ті послуги, які вони надають, не відповідають якості

- В дворі брудно, кругом безлад, в під'їзді все обідрано, не годиться нікуди

- Багато є того, за що беруть гроші, а насправді цього не виконують/

Антимонопольний комітет у своїй постанові зазначив: такі дії суб’єктів господарювання могли призвести до ущемлення інтересів споживачів. Відділення зобов’язало ЖЕДи сплати штрафи до державного бюджету. Будь-яку інформацію від міської ради, яка і приймала рішення про підняття тарифів, нам отримати не вдалося.

Стрічка новин