В Полтаві розкрадають цвинтарі на металобрухт

Люди, які навесні прийдуть відвідати могили своїх родичів на полтавських цвинтарях, можуть недорахуватися хрестів та оградок, бо за зиму на кладовищах попрацювали збирачі металобрухту. Постраждало від зловмисників і найстаріше у місті кладовище.

Монастирське кладовище у межах Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря та на узгір'ї Монастирської гори – найстаріше з міських кладовищ Полтави. Діяти воно почало ще з першої половини ХІХ століття. Свого часу тут поховали онуку Олександра Пушкіна та її доньку, а ще – внучату племінницю Миколи Гоголя та інших родичів цих видатних письменників. Спочивають тут і багато відомих полтавців. Наразі ж цвинтар переживає свої не кращі часи: на кладовищі почастішали випадки наруги над могилами та розкрадання. Працівники цвинтаря кажуть: з правопорушниками намагаються боротися.

/Генадій Голобородько, наглядач Монастирського кладовища

Огорожі тут немає, це є дуже старе кладовище, ми кожного дня зранку і ввечері приїжджаємо сюди і робимо обхід. Дивимось, наскільки це можливо, бо кладовище дуже велике/

Такі щоденні рейди, продовжує пан Генадій, зрештою мають результат: за останні кілька місяців працівникам кладовища вдалося вистежити і передати до рук правоохоронців двох крадіїв.

/Генадій Голобородько, наглядач Монастирського кладовища

Ми їх ловили безпосередньо з металобрухтом, який вони несли на пункт прийому. Це були хрести, огорожі, візерунки з оград у мішках, інструмент у них вилучали/

Наразі проти одного зі зловмисників порушена кримінальна справа і ще триває досудове слідство, – підтверджують у міліції.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Ми маємо неприємні випадки в Ленінському районі, коли затриманий 22-річний хлопець, який періодично навідувався на цвинтар для того, щоб зібрати металеві вироби/

На жаль, такі випадки не поодинокі, – продовжує правоохоронець: за минулий рік у Полтавській області було зафіксовано 137 випадків актів вандалізму на цвинтарях. З початку цього – ще 15. У 80% випадків особи, які скоїли наругу над могилами, встановлені. Ними виявилися соціально неблагонадійні люди, які обкрадали могили, аби заробити легких грошей, здавши металобрухт. Тож, працюють правоохоронники і на профілактику подібних злочинів: в першу чергу – попереджають юридичних осіб, які займаються ліцензованим збором металобрухту.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Була проведена роз'яснювальна робота із юридичними установами, їх було націлено на недопущення прийому брухту металів, які, очевидно, мають відношення до кладовищ/

В разі виявлення подібних виробів на пунктах металоприймальники ризикують втратити ліцензію. Збирачів ритуального металу теж чекає покарання за статтею 297 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання – до трьох років ув'язнення.

Стрічка новин