Відвідувачі Полтавської обласної бібліотеки мали змогу почути «Сонце української музики»

Літературно-музичний вечір «Микола Лисенко – основоположник української класичної музики» зібрав школярів та студентів Полтави.

Микола Лисенко вважається засновником українського музичного мистецтва. В цьому році виповнюється 170 років від Дня народження і 100 років від дня смерті композитора. На вшанування пам'яті великого земляка в Полтавській обласній біблітеці імені Івана Котляревського провели літературно-музичний вечір «Микола Лисенко – основоположник української класичної музики». Працівники бібліотеки впевнені, що в українській музичній спадщині іншого такого таланту не знайдеться.

/Тетяна Місько, завідуюча відділом масової роботи Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

У літературі у нас є геній Тарас Шевченко, а в музиці по праву називаємо Миколу Лисенка.Тому що він зумів донести українську народну пісню до дуже високого рівня/

Щоб ознайомитися зі спадщиною композитора, до бібліотеки завітали студенти музичного училища імені Миколи Лисенка, студенти медичного училища, учні Полтавської школи №15 та вихованці дитячої музичної школи №1 імені Платона Майбороди. Для них працівники бібліотеки підготували виставку творів, у яких описані життєвий та творчий шлях Миколи Лисенка.

/Тетяна Місько, завідуюча відділом масової роботи Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

Ще у нас, у фондах нашої бібліотеки, є спогади соратників, друзів, однодумців Миколи Лисенка. Є у нас спогади його сина Остапа/

На літературно-музичному вечорі пам'яті Миколи Лисенка прозвучали композиції у виконанні студентів музичного училища та учнів дитячої музичної школи №1. Самі викладачі музичних закладів творчість Миколи Лисенка називають неоціненним скарбом. Без неї, говорять, неможливо виховати талановитого музиканта.

/Тетяна Лисенко, викладач по класу скрипки дитячої музичної школи імені Платона Майбороди

Створив дуже багато музичних творів, а також зробив настільки багато обробок українських народних пісень, які зараз являються дуже багатим матеріалом для наших учнів/

Іменем Миколи Лисенка названі провідні музичні установи України. В Полтаві його ім'я носить музичне училище. Крім того, в обіг випущені ювілейна марка та пам'ятна монета із зображенням композитора.

Юлія Іващенко

Стрічка новин