Сьогодні професіонали і пошановувачі лялькового театру святкують Міжнародний день лялькаря

Традиція відзначати його з'явилася відносно нещодавно – у 2003 році. Не забули про цю дату і в Полтавському театрі ляльок.

Ідея відзначати у всьому світі День лялькаря прийшла до відомого іранського діяча лялькового театру Дживадо Золфагаріхо. Саме він був ініціатором введення такого свята у Міжнародний календар. Робота з ляльками, розповідає головий художник Полтавського обласного театру ляльок, досить копітка і відповідальна.

/Віктор Козуб, головний художник Полтавського обласного театру ляльок

Ми маємо конструктора, конструкторський цех, бутафорський цех, пошивочний цех, столярку. Ну, в столярці виготовляються декорації. А ляльок виготовляє бутафорський цех. У нас дуже гарні майстри/

Для виготовлення однієї ляльки, продовжує пан Віктор, потрібно близько п'яти днів. Втім, все залежить від складності виробу. А для ідеального зберігання таких «акторів» виділене спеціально пристосоване приміщення. Берегиня лялькового світу, костюмер Людмила Марченко, говорить: до кожної вистави ляльок ретельно готують.

/Людмила Марченко, костюмер Полтавського обласного театру ляльок

Їх розчісують бутафори, обутафорюють, підкрашують перед виставою, щоб вони були завжди у формі, красиві, цікаві/

Колектив Полтавського обласного театру ляльок за час своєї діяльності створив 91 виставу. В кожній щоразу задіяно від 10 до 70 ляльок. Але працівники театру серед них улюбленців не виділяють.

/Віктор Козуб, головний художник Полтавського обласного театру ляльок

Як найцінніша, то її такої немає. Це кожна лялька – це витвір мистецтва. Можна сказати, так/

Але у музеї театру, додає художник, зберігається гордість колективу: лялька, яка стояла майже у витоків створення театру. Її творчий шлях розпочався ще у 40-х роках минулого століття.

Ляльковий театр, вважають працівники останнього, у сфері мистецтва – явище унікальне. За своєю дивовижною простотою і, водночас, за своєю багатозначністю це – справжній Всесвіт таємничого і образного, загадковості і фантазії.

Юлія Іващенко

Стрічка новин