Сьогодні – весняне рівнодення – день, коли сонце на небесному шляху перетинає екватор

Проте з цим днем також пов'язано багато вірувань і повірь, пронизаних містикою. Що ж це, за день весняного рівнодення, знає Віталій Артамонов.

У багатьох народів у різні часи весняне рівнодення було початком Нового року. Цей момент слугує відліком для важливих подій у різних релігіях, зокрема, в іудаїзмі – свято Песах. В ісламі святкують Навруз. Вірувань і повірь, пов'язаних з цим днем, український народ мав багато. Вважалося, що якщо цього дня сонячно, то весна прийде швидше і буде теплою. Рівнодення припадає на березень, який також у слов'ян вважався початком весни.

/Ростислав Шевченко, краєзнавець, публіцист

Всі вірування і повір'я, які пов'язують з цим днем, також пов'язані і з приходом весни як такої. Навіть місяць, назва якого – березень. Багато думать, що це пов'язано з березою, але це не так. Земля бере зелень – «Бересень», а через пів-року буде «Вернесень»/

З астрономічної ж точки зору весняне рівнодення, як і всі подібні дати, розглядаються набагато прагматичніше.

/Роман Костенко, астроном

У цей день сонячний диск досягає свого екватору і день стає рівним ночі і дорівнює 12 годин. З кожним наступним днем він буде збільшуватись на 4 хвилини. Наступне осіннє рівнодення буде 23 вересня, тоді, відповідно, день стане меншим за ніч/

Рівнодення завжди припадає на 20 або 21 березня. А через 3 роки воно буде пов'язане ще з однією визначною подією – 20 березня 2015 року відбудеться повне Сонячне затемнення.

Віталій Артамонова

Стрічка новин