2 гривні 50 копійок за проїзд у транспорті пропонуватимуть приватні перевізники міста

2 гривні 50 копійок. Саме таку ціну пропонують встановити перевізники міста за проїзд у громадському транспорті. А зараз, жаліються, змушені рахувати збитки, страждати від недосконалої, на їх думку, мережі маршрутів громадського транспорту і від сплачування штрафів фактично ні за що – немає законодавчого порозуміння із органами ДАІ. Про зауваження і основні напрямки роботи йшлось на зборах асоціації пасажирських перевізників Полтавщини.

Збори асоціації пасажирських перевізників Полтавщини, до складу якої входять 38 потужних перевізників із усіх районів області, розпочали із переобрання голови. Замість Ваче Костандяна – Євген Мірошніченко. У об'єднанні говорять: попри зміну свого керівництва продовжуватимуть займатися тим же – вирішувати свої проблеми.

/Євген Мірошніченко, голова правління ГО «Асоціація пасажирських перевізників Полтавщини»

Сьогодні багато і на рівні міста, і на рівні районів є нелегалів, які перешкоджають роботі платників податків/

Окремі питання є і з транспортними відділами міста і області, а головне, кажуть, – із Державтоінспекцією. Саме від неї вони не можуть отримати паспорти на автомобільні маршрути, тобто, законно перевозити людей саме через залізничні переїзди.

/Ваче Костандян, член правління ГО «Асоціація пасажирських перевізників Полтавщини»

Паспорти маршрутів були подані до Державтоінспекції. Там нам їх не підписують, оскільки переїзд через ж/д переїзди не підписує «Укрзалізниця». Там говорять, що немає відповідного законодавчого документу. Через непідписання на тому рівні немає відповіді. А поруч із цим працівники ДАІ штрафують водіїв за те, чого не видають/

Таким чином, говорять перевізники, виходить нонсенс: їх штрафують за відсутність паспортів, які їм не видають. А це – додаткові збитки фактично ні за що. До того ж несплачені штрафи – це і відсутність можливості брати участь у конкурсах перевізників. У Державтоінспекції говорять: про проблему знають.

/Юрій Книш, інспектор відділу автомобільно-технічної інспекції УДАІ УМВС України в Полтавській області

Це питання ми знаємо і воно постійно знаходиться на розгляді. Але це залежить не від нас – просто немає законодавчого моменту, аби врегулювати цей момент. Коли будуть законодавчі зміни – будуть і підписані паспорти/

Окреме велике питання, продовжують перевізники, – це мережа маршрутів міста і області. Вона, певні, не відповідає вимогам дійсності. Такої ж думки вони і про тарифи. Їх називають значно заниженими.

/Ваче Костандян, член правління ГО «Асоціація пасажирських перевізників Полтавщини»

По всім розрахункам, які ми подавали, за проїзд у режимі звичайному має бути 2 грн. 50 коп. Якщо говорити про маршрутний, то в залежності від довжини маршруту – до 4-х гривень/

Втім, одразу ж додають перевізники, розуміють, що така сума – нереальна для затвердження і для кишень полтавців. Тож нині економлять, на чому можуть, роблять розрахунки і планують їх подавати у найближчий час. По місту пропонуватимуть тариф 2 гривні 50 копійок, по області – збільшити тариф за 1 км на 5 копійок (замість нинішніх 25 – 30). Якщо все пройде погодження у відповідних інстанціях, нові тарфии зможуть запрацювати вже за 3 місяці.

Стрічка новин