На Ворсклі починає танути лід

По основному руслу течії вже помітні промоїни, проте рибалок це не зупиняє. Про найвідважніших любителів зимової ловлі, які не зраджують своїй улюбленій справі, та про наслідки необачності поводження на весняній кризі – Віталій Артамонов далі.

Незважаючи на те, що весна вже вступила у свої права, а позначка термометру стабільно тримається на плюсовому полі, найсміливіші рибалки все ж наважуються вийти на вже крихкий лід за крихітним виловом, який в таку погоду може закінчитись величезними наслідками.

Іван Павлович говорить: зимовою риболовлею займається все своє життя. За більш ніж 50 років жодного разу під льодом не бував. Проте зізнається, що рятувати людину в такі ситуації йому доводилось. А сам він всі правила поводження на воді знає напам'ять.

/Іван Павлович, рибалка

Де товстий лід, там треба ходити, а до промоїн ходити не потрібно. Я сам не провалювався, але люди при мені провалювались/

Інші рибалки, яких в цей сонячний день на Ворсклі дуже багато, також говорять, що всі правила поводження на замерзлій поверхні води знають, і якщо це буде небезпечно, на лід ніколи не вийдуть.

/Бліци

- Лід тут більше 30 сантиметрів, там близько 20 сантиметрів, я туди не ходжу

- У вас провали траплялись?

- Ні, ніколи не траплялись, і мабуть я сьогодні останній день вийшов/

Проте рятувальники водолазної станції зазначають, що ще жодна весна без надзвичайних випадків у них не минула.

/Анатолій Кононенко, спеціаліст Полтавської водолазної станції

Одного ми витягли біля бази, провалився під лід. Зараз лід уже крихкий і не тріщить перед тим, як розколотися, а одразу провалюєшся, на нього ступають тільки ті, хто не знають, куди вони йдуть. Зараз це вже небезпечно/

Приєднуються до слів досвідченого водолаза і працівники Міністерства надзвичайних ситуацій. Вони цього дня вийшли до річки, аби роздати пам'ятні листівки рибалкам та нагадати правила поводження на кризі, а в разі нещастя – і способи, як вибратися з-під неї.

/Сергій Пругло, начальник ПДПЧ у місті Полтава

В першу чергу потрібно покликати на допомогу. Потім спробувати вилізти з води. Рухатись потрібно спиною вперед. І таким чином по своїх же слідах направлятись до берега/

За останній місяць сталося вже декілька випадків провалу під кригу, тому МНСники ще раз застерігають людей від необачних вчинків, адже лід та вода легковажності не пробачають.

Стрічка новин