В обласного бюджету за минулий рік – публічний вихід «у люди»

Вперше головний фінансовий документ крім традиційної публікації у пресі представили на широкий загал. Скільки й куди витратили та про основні здобутки регіону за рік минулий знають наші журналісти.

Згідно з чинним бюджетним законодаством, пояснює головний фінансист області Павло Кропивка, виконання головного фінансового документу має проходити публічне представлення. Простіше кажучи – запрошеним представникам громадських організацій і журналістам розказали, куди витратили 2,5 млрд гривень обласного бюджету.

/Павло Кропивка, начальник Головного фінансового управління Полтавської облдержадміністрації

2 основні сфери, куди спрямовувались кошти, – це освіта і медицина. По 40% від загальної кількості в одну і іншу галузь, тобто, загалом на них пішло 80%. Значна частина коштів також направлялась на соцзахист, культуру/

Загалом бюджет 2011 року був виконаний на 108%.

/Павло Кропивка, начальник Головного фінансового управління Полтавської облдержадміністрації

Позитив в тому, що в минулому році було зрушено із мертвої точки питання по протитуберкульозному диспансеру. Були виділені значні кошти в минулому. Також будуть виділятися суми у поточному році/

За рік минулий, говорять фахівці, є чим похвалитися. Саме Полтавщина – лідер за темпами зростання до місцевих бюджетів. На додачу – посідає 2-ге місце (після столичного регіону) по інвестиційній діяльності – 19 проектів у 2011-му (більшість – в агропромисловому комплексі). Якщо говорити мовою цифр, то в області нині «працює» близько 700 млн. доларів США іноземних інвестицій. Єдиний показник, який не вдалось виконати, – це індекс промислового виробництва. Замість запланованих 107 – 99,5%. Головний фіндокумент року минулого назвали напруженим, втім, розрахунки за спожиті енергоносії здійснювались своєчасно. Після публічного представлення обласного, відповідну процедуру мають пройти і міські та районні бюджети.

Стрічка новин