У музеї Котляревського відкрилася виставка живопису Тетяни Кобзар

Полтавський літературно-меморіальний музей Івана Котляревського приймав поважних гостей. Експозицію своїх робіт представила спадкоємиця відомих полтавських поміщиків Гудим-Левковичів Тетяна Кобзар. Живопис народної мисткині бачили і наші журналісти.

Початок весни у Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського ознаменувався відкриттям чергової виставки. Цього разу свій творчий доробок представила член Національної Спілки народних майстрів україни Тетяна Кобзар. У перший день весни за старим стилем, говорить пані Тетяна, вона хотіла подарувати жителям міста яскравий сюрприз.

/Тетяна Кобзар, художниця

Мені хотілося дуже показати весняний настрій, передати його пейзажами, квітами, порадувати і нагадати про те, що незабаром буде буяти весна/

Творчість мисткині, зазначають колеги, опирається на глибокі традиції народного мистецтва. У своїх роботах, наголошує пані Тетяна, вона передає знайомі кожному з дитинства образи: подих квітів, теплі погляди сонця, пахощі м'яти. Щоб створити справжню картину, наголошує мисткиня, потрібно не один тиждень. А для підготовки до проведення виставки – не один рік.

/Тетяна Кобзар, художниця

Картини, створені протягом 10 років. Є багато квітів, які я власноруч вирощую і пишу, створюють ці композиції/

Та не лише Тетяна Кобзар дивувала своїми художніми композиціями. Працівники музею теж вирішили зробити подарунок мисткині.

/Євгенія Стороха, співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

У нас трапився цікавий сюрприз. Тетяна Василівна розповіла про те, що вона є ніби-то нащадком роду дуже багатих панів Гудим-Левковичів, котрі мешкали на Хорольщині/

В якості документального доказу працівники музею презентували фотографію початку ХХ століття. На світлині зображена княжна Віра Трубецька, яка пізніше вийшла заміж за поміщика Гудим-Левковича. За версією пані Тетяни, саме вона була потенційною суперницею її бабусі. Рід Гудим-Левковичів, з якого походить художниця, здавна славився відданими своїй справі людьми. Такою, за словами колег, є і сама мисткиня.

Юлія Іващенко

Стрічка новин