Відсьогодні у Полтаві – лише один ЖЕД

З метою економії віднині буде одна адмінбудівля на базі 2-го ЖЕО і мережа дільниць по районах без юридичних прав. Таке рішення прийняли більшістю депутатських голосів на 20-й сесій міськради 6-го скликання. Більше про питання, винесені на розгляд останньої, – у матеріалі наших журналістів.

До 20-ї сесії Полтавської міськради 6-го скликання дійшло 37 депутатів із 50-ти. Між організаційними і питаннями власне порядку денного – звернення від депутатської фракції «Батьківщина» щодо необхідності негайного, на їх думку, виконання керівництвом держави вимог ПАРЄ.

/Любов Шайдур, голова фракції «Батьківщина» у Полтавській міській раді

Припинити розправу над політичними опонентами влади, звільнити з-за грат Юлію Тимошенко та Юрія Луценка і інших політичних в'язнів. Усвідомити, що світова демократична спільнота не визнає парламентські вибори-2012 року легітимними та демократичними, якщо в них не матимуть змоги брати участь Юлія Тимошенко і Юрій Луценко/

Сам порядок денний розпочався традиційно – із фінансового питання – внесли зміни до показників бюджету на рік поточний. Збільшення на більш ніж 2 млн.грн. відбулося за рахунок субвенції із обласного кошика. Потому – затвердили проект коригування генплану міста і ряд технічних питань, які приймались переважно одностайно, не заслуховуючи навіть інформації доповідачів. Тож поміж собою журналісти вже на 20-й хвилині між собою охрестили сесію «суто технічною».

Найцікавіше ж – у питаннях додаткових – тих, що попередньо не можна було побачити на сайті міськради. Серед іншого – зміни до головної соціальної програми міста – «Турбота». Депутатів «Совісті України» чи совість заїла, чи до людських нарікань і журналістів дослухались – долучили Червоний Хрест, який харчуватиме малозахищених.

/Ольга Борисенко, заступник Полтавського міського голови

Це не фінансова підтримка, а на харчування малозахищених гарячими обідами/

Потому – питання комунальні. Зміни до програми розвитку житлово-комунального господарства міста Полтави на поточний рік на більш ніж мільйон гривень у бік збільшення. Сподіваємося, що це – саме ті кошти, які нашим журналістам попередньо влада обіцяла виділити на ремонт непрацюючих у Полтаві ліфтів і дахів, що течуть. І питання, що на перший погляд не становило загрози, – по житлово-експлуатаційним підприємствам. За формулюванням – в зв'язку із необхідністю удосконалення житлово-комунальної системи міста, забезпечення благоустрою і з метою скорочення витрат криється одне – ЖЕДи укрупнюють, і замість 7 залишається лише один.

/Олександр Найпак, заступник Полтавського міського голови

Приймаємо на баланс 2-го ЖЕО всі ГЖЕДи міста, вони будуть знаходитись у одному місці/

І ось тут розпочалась дискусія: опозиція «проти». За словами депутата Олександра Шамоти, питання на комісії вивчалось не ретельно, Олександр Козуб зазначив: як їхати мешканцям околиць до єдиної установи – загадка. Мер відкидає: питання врегульоване. Буде один ЖЕО як адміністративний корпус і дільниці по районам (які, скоріш за все, будуть розташовані у райвиконкомах).

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Жоден працівник ЖЕДу скорочений не буде – ні сантехнік, ні електрогазозварювальник, двірник – ніхто скорочений не буде. Двірники залишаться на своїх місцях. Просто буде у кожному мікрорайоні – своя дільниця, але вона буде без печатки і т.д. Тобто, вона буде отримувати команду, що робити, і там буде старший майстер – не переживайте, все буде нормально. Ну спробуємо зекономити/

Ті, хто постаджає 100%, це АУП – адміністративно-управлінський персонал. Попередньо штатного розпису іще немає, як і невідомо, хто саме очолить єдиний міський ЖЕД. За словами Олександра Найпака, це буде один із 7-ми вже екс-очільників ЖЕДів.

У Громадській раді обурені: їх думки взагалі ніхто не питав.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

У нас виникає сумнів в тому, що коли буде юридична особа – одна – і будуть районні організації – кущтові організації – ну може і будуть обслуговувати конкретні роботи. Що стосується отримання довідки із печаткою – треба йти кудись у одну організацію і там стояти у безкінечній черзі, щоб вирішити цю проблему. Головне – ніхто не питає людей, як зручно їм, а не владі/

Станіслав Сердечний зазначає, що вони це питання іще будуть розглядати більш ретельно, оскільки нині на руках не мають ні розрахунків, ні схем.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Щоб прибирався сніг, ремонтувались мережі – вони ж нічого не роблять. Сьогоднішні тарифи не відпрацьовані взагалі і ніхто не буде займатися цими проблемами, тому що спитати у цих людей – якоїсь ділянки – вони ні під ким не ходять. Сьогодні ми не можемо спитати у керівника ГЖЕДу, а завтра взагалі/

У кулуарах ради ж заговорили про те, що певна приватна структура в кінцевому результаті хоче підім'яти під себе всю «комуналку» міста і пропускати фінансові потоки через себе – фактично бути монополістом на ринку послуг.

Потому – два питання щодо звільнення і призначення редактора газети «Полтавський вісник».

/Ірина Яковлєва, заступник голови – керуючий справами Полтавського міськвиконкому

На підставі заяви Олександра Луценка від 9.02 про звільнення його із посади від 16.03 за згодою сторін згідно з трудовим контрактом/

Після того, як «протеже» секретаря міської ради звільнили (як про це не раз говорив сам мер), більшістю депутатських голосів підтримали кандидатуру Лариси Семеняги. Нагадаємо, у період з 2006 по 2010 роки Лариса Борисівна займала крісло заступника міського голови Андрія Матковського. Від самого початку курувала питання організації та відзначення 300-річчя Полтавської битви, згодом займалася питаннями культури. Ще до цього – очолювала Полтавський міський будинок культури.

Крістіна Криженко

P.S. І вже вдруге поспіль по завершенню сесії міськради не було мерської прес-конференції, тож журналісти розійшлись по своїх редакціях із численними запитаннями від мешканців міста. У прес-службі міста сказали: ніде у документах не прописано, що міський голова має спілкуватись із пресою по закінченню сесії, хоча очільник міста фактчино одразу після інавгурації пообіцяв 4-й владі, що післясесійні прес-конференції стануть традицією – слова дотримувався трохи більше року.

Стрічка новин