В Полтаві говорили про пенсії

Про ефективність говорили сьогодні і на прес-конференції заступника губернатора Олександра Коваля та начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерія Руденко. Тут обговорювали втілення пенсійної реформи та соціальних ініціатив Президента.

Прес-конференцію, присвячену соціальним ініціативам Президента, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерій Руденко розпочав з недосить втішної статистики. Наразі в Україні ми маємо 40% пенсіонерів, які отримують пенсії менше 1000 гривень, здебільшого, їх прибуток – на рівні прожиткового мінімуму і становить 822 гривні.

Реформування пенсійної сфери в Україні, кажуть представники обласної влади, якраз і покликане змінити цю тенденцію та вже протягом 2012 року підвищити пенсії.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Протягом року буде 5 перерахунків пенсії. Піднімати ми почали з 1 січня, друге підвищення буде 1 квітня, потім в жовтні, всього п'ять перерахунків, в результаті яких пенсія зросте на 14%/

Недосконалість пенсійного забезпечення, за словами Валерія Руденка, викликає в країні цілий ряд проблем, зумовлює «зрівнялівку» у пенсійних виплатах, не беручи в розрахунок стаж і рівень оплати праці. Ці проблеми, на думку начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, і потрібно вирішувати в першу чергу, враховуючи те, що Полтавщина крок вперед у плані пенсійного забезпечення вже зробила.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Якщо рік минулий ми розпочали з самозабезпечення на рівні 58%, то закінчили з рівнем 82%. Зараз з 7 мільярдів, які ми маємо, 4 реалізовується за рахунок підприємств нашої області/

Також вдалося знизити відсоток дефіциту пенсійного бюджету з 30 до 27%. Але проблеми підвищення пенсій до достатнього рівня та встановлення раціональної системи перерахунку виплат відповідно до стажу та заробітної платні ще потребують вирішення.

Стрічка новин