Студенти зголосилися допомогти нужденним – здати кров на безоплатній основі

Багато хто прийшов не вперше, переконують: страшного нічого немає. Медики ж укотре заспокоюють: донор під час здачі крові заразитися не може, і додають – це і корисно для організму, і водночас – перевірка захвоювань на різні види гепатиту та ВІЛ.

Із ранку на обласній станції переливання крові – гамірно. Студенти самі говорять – вже не вперше прийшли допомогти тим, хто цього потребує. Тож радять і іншим – не зволікати.

/Сергій, студент

Не потрібно боятися, якщо ти можеш комусь допомогти. Тут неможливо заразитися – це просто неможливо. І до того ж, це корисно для здоров'я – я після здачі почуваю себе, наче після перезавантаження/

Освітяни, які заохотили молодь до такої ініціативи, переконують: силою нікого не тягнули.

/Тамара Денисовець, голова первинної організації Червоного Хреста ПНПУ

Діти самі питають, коли можна піти, здати кров. Вони хочуть допомогти онкохворим дітям/

Медики не перший рік б'ють на сполох: донорів не вистачає. Проблем у цьому вбачають кілька. По-перше, впав престиж донора.

/Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові

Іде зменшення кількості донорського населення. Тут і ранні захворювання, і оперативні втручання/

Крім того, медики наголошують: здоровим людям не частіше раз на 2 місяці слід здавати кров корисно – організм оновлюється. По-перше – допомога тим, хто потребує, по-друге – перевірка на захворювання.

/Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові

Одноразові системи, скарифікатори – у нас все безпечне на 100%/

Головний медик області зазначає: вони відійшли від дідівських методів і починають працювати за європейськими стандартами.

/Віктор Лисак, начальник ГУ охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації

Сьогодні служба переливання крові вийшла на новий рівень, у нас зовсім інший підхід до роботи. Ми не використовуємо спосіб переливання крові, а використовуємо її компоненти. Робимо все безпечне і для тих, хто дає кров, і для тих, кому вона необхідна/

На цьому робота не завершується. І далі, продовжує Віктор Лисак, йтимуть у бік покращення станції переливання крові. Говорять: головне, аби було розуміння від суспільства, оскільки без донорства неможливо уявити роботу хірургічної, акушерства та гінекології, гематологічної і реанімаційної служб – всіх тих, хто займається невідкладною екстренною допомогою. І головне, нагадують, кров та її компоненти неможливо замінити нічим.

Стрічка новин