Біла Альтанка – не зовсім біла, а парк «Перемога» має вигляд переможеного

До Полтави приходить весна, і з-під снігу починають проявлятися зимові наслідки. В якому стані зараз знаходяться основні туристичні місця, бачив Віталій Артамонов.

Весна уже в Полтаві. Великі сногові масиви розcтають, а погода дозволяє все більше прогулюватись містом. Які ж краєвиди відкриваються на основних оглядових майданчиках Полтави, ми якраз і спробували з'ясувати.

Першим у нашій прогулянці стає парк «Перемога». Тут всі пішохідні доріжки ще в снігу, але сам парк має досить чистий вигляд. Підходимо до фонтану. Саме тут добре видно приховані зимою «подарунки»: пляшки з-під пива, пачки з-під цигарок та просто побутове сміття. Зустріти тут можна і засніжену порожню пляшку від шампанського, але загалом парку за чистоту можна поставити тверду четвірку. Зазначимо, що означену територію власними силами прибирає дирекція парку «Перемога». Наступною зупинкою у наші подорожі стає одна з найвідоміших пам'яток Полтави – Біла Альтанка. Тут більш-менш чисто, але картину псує велетенська купа снігу, яку практично під Альтанку згрібали всю зиму і яка зараз почала танути. Полтавцям подібна ситуація не до вподоби.

/Бліци

- Воно то нормально, аля я вважаю, що оцю купу снігу, яку бульдозерами всю зиму нагрібали, потрібно було вивозити, адже тут гуляють діти

- Трохи бруднувато, звісно, хотілось би краще

- Дуже, дуже брудно, погано, я взагалі цього не розумію, дороги тут всі брудні, в мене немає слів/

Та й сама Біла Альтанка вже не така біла. Історичну споруду покриває ряд написів, а біля пам'ятних слів Котляревського цілими шматками відпадає штукатурка. Наступним і останнім пунктом нашого огляду став пам'ятник Загиблим Українським козакам і оглядовий майданчик в районі вулиці Панянки. Тут ситуація найгірша, ще здалеку помітні на оглядовому майданчику порожні пляшки, біля самого пам'ятника – багато сміття, а якщо зазирнути за перила, можна побачити цілу палітру відходів: від вже звичних пляшок, до пачок з-під майонезу та іншого побутового непотребу. І це сніг тільки почав танути. Цікаво, що відкриється полтавцям, коли він зійде повністю. А от в комунальному підприємстві «Декоративні культури», на балансі якого знаходиться ці два об'єкти, нас запевнили: територія оглядового майданчика прибирається 2 рази на тиждень, а схил – 2 рази на рік: восени і навесні. Тому як тільки зійде сніг, все сміття комунальники пообіцяли прибрати, а тим часом просять мешканців Полтави не викидати сміття за огорожу, адже звідти діставати його прибиральникам дуже важко.

Стрічка новин