Сьогоднішню дату прийнято вважати Міжнародним днем числа «Пі»

Свято у 1987 році заснував фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу. Він помітив, що в американській системі запису дат 14 березня збігається із першими розрядами цього числа. Чим відоме «Пі» окрім своєї прямої функціональної складової, з'ясовували наші журналісти.

Число Пі – це математична константа, що визначає відношення довжини кола до його діаметра. За легендою, число Пі винайшли ще давньовавілонські маги і використовували цю константу при будівництві Вавілонської вежі. Документально ж це число можна знайти у згадках античних математиків.

/Олег Ємець, доктор фізико-математичних наук, професор

Коли ще древні греки почали вивчати геометричні фігури, вони встановили, що це число становить близько 3. З розвитком математики стало зрозуміло, що це не 3. Це число не відноситьчся ні до цілих, ні до раціональних чисел. Воно є представником ірраціональних чисел/

В американському написанні сьогоднішня дата має вигляд 3.14, звідси і пояснення, чому саме в цей день відзначається це свято. Кількість цифр після коми у цьому числі безкінечна, а в математичних колах навіть існують змагання на найбільшу кількість запам'ятовуваних цифр.

/Олег Ємець, доктор фізико-математичних наук, професор

Послідовності ніякої немає, якщо в чисел 1/3, або більші числа 16/17, там є якась послідовність, то у числа Пі вона відсутня, тому і виникають змагання/

Відомий випадок, коли український нейрохірург, доктор медичних наук, професор Андрій Слюсарчук начеб-то запам'ятав мільйони знаків числа Пі. У червні 2009 року він встановив новий світовий рекорд, запам'ятавши 30 мільйонів знаків, які були надруковані у 20-ти томах тексту. Водночас у здібностях Слюсарчука є великі сумніви, бо він ніколи не демонстрував свою пам'ять за кордоном, у присутності закордонних експертів або без своїх помічників. Наразі Слюсарчук проходить по кримінальній справі про підробку документів про освіту, які дозволили йому незаконно займатись лікарською практикою, що призвело до чисельних смертельних випадків серед його пацієнтів.

А от на думку письменників-фантастів, число Пі має неабиякий вплив на людей, і в майбутньому воно перестане бути просто 3,14.

Стрічка новин