У Полтаві в рамках засідання «круглого столу» говорили про ринок землі

Фахівці агроекологічного сектору однозначно «проти» відповідного законопроекту, тож у рамках дискусії наголошували на оренді, а не продажу землі, акцентуючи увагу на гідній вартості українських чорноземів.

Про «за», «проти» і те, що слід обов'язково врахувати у законопроекті «Про ринок земель», вирішили подискутувати фахівці за «круглим столом». По-перше, зазначають, слід зважати на нинішні реалії.

/Валерій Капленко, депутат Полтавської обласної ради

Саме було думати про довгострокову оренду, а це слід робити певними кроками. По-перше, це участь держави і купівля державою. Але тут може виникнути питання: звідки брати гроші?/

Крім того, зазначають присутні, не останнє місце має посідати нормативна оцінка земель. По-перше – сам коефіцієнт, по-друге – його розмір. Крім цього, зазначалось на засіданні «круглого столу», якщо вже держава пішла шляхом земельних паїв і приватизації, кидати це на півдорозі не потрібно.

/Григорій Шарий, начальник ГУ Держкомзему в Полтавській області

Що це за приватизація, якщо із ним не можна нічого зробити: ні подати, ні купити, ні обміняти/

Виробничників турбує інше – що буде із тваринництвом, до якого нині – посилена увага, і яке без землі просто перестане існувати.

/Іван Балюк, Герой України

Як бути із виробництвом, із людьми, які там працють, придбана техніка. Якщо все викуплять холдинги, то кому це буде потрібно?/

Сам законопроект на зустрічі назвали заполітизованим, а ті моменти, на які, на думку присутніх, слід би було звернути увагу, – це оренда, а не продаж землі, нележна оцінка і внесення змін до їх обліку.

Стрічка новин