У Полтаві відкрилася фотовиставка Сергія Міненка

Полтавська обласна організація Національної спілки фотохудожників України презентувала експозицію робіт Сергія Міненка. Виставку присвятили до Дня народження митця, та фотограф побачити у такому вигляді зібрання своїх робіт не зможе – 21 лютого Сергій Міненко пішов з життя.

«Миргород: місто, події, люди» – остання виставка робіт фотохудожника Сергія Міненка. 21 лютого митець після тяжкої хвороби помер, але ідея організувати виставку, кажуть колеги Сергія Міненка, назрівала ще раніше.

/Віктор Матосов, організатор виставки

Ми цю виставку готували ще раніше, я не знаю, як щось таке: мов збирай фотографії, тому що буде пізно/

Займатися фотографією, продовжує пан Віктор, Сергій Міненко почав з дитинства, будучи юнкором, а після закінчення школи працював штатним фотокореспондентом в районній газеті. Вміння показати через художні образи високі почуття людяності, кохання, поваги, шляхетності, говорять колеги митця, знайшли відображення в унікальних роботах. Його світлини представлені не тільки в Україні, а й далеко за межами нашої держави: у Болгарії, Польщі, Німеччині, Канаді та США. Для творчості митця, наголошують однодумці фотографа, був характерний високий професіоналізм та закоханість у красу рідного краю і людей Полтавщини.

/Віктор Матосов, організатор виставки

Він дуже любив знімати природу і артистів, які приїжджали на курорт і в палаці культури виступали. Це були його друзі, вони разом багато спілкувалися/

Серед відомих українців на світлинах Сергія Міненка можна зустріти Тіну Кароль, Катю Бужинську, Володимира Гришка, учасників гурту «Фрістайл» та багатьох інших популярних виконавців.

Для більшості полтавских колег, кажуть фотографи, Сергій Міненко залишився професіоналом з великої букви. Так, ще в далекому 1976 році пан Сергій вперше у Миргороді запровадив кольорове фото.

/Сергій Назаркін, фотограф

Мене вразили якість, величезний розмір, кольорова фотографія. Це в ті часи! Це щось було неймовірне. Взагалі в спілкуванні це була дуже приємна, лагідна, коректна, культурна людина/

Юлія Іващенко

Стрічка новин