В Полтаві з'явиться центр обліку безпритульних громадян

На базі закладу адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі центр обліку безхатченків зможе автономно встановлювати особу громадянина та відновлювати документи, що засвідчують особу.

Вікторія Ляпіна в центрі адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі перебуває вже місяць. Вона допомагає готувати їжу, прибирає в центрі. Роботи жінка не боїться, але офіційно влаштуватися, говорить, не може. Така історія знайома сотням таких же безпритульних, як вона, – немає документів.

/Вікторія Ляліна, перебуває в центрі адаптації

Так склалося, що з 2000 року, я довгий час перебувала в місцях позбавлення волі, а коли вийшла, то дім розвалився, а родичі повмирали. В мене є ще рідна сестра, але я не знаю, де вона. І так вийшло, що мені немає де жити/

У Вікторії є паспорт, але немає ідентифікаційного коду, тому офіційно на роботу її не беруть. Тепер в центрі з'явиться можливість відновлювати документи, які засвідчують особу, цим самим допомагаючи тим, хто тут перебуває, влаштуватися на роботу.

/Роман Дрозд, керівник центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі

Ми створюємо центр обліку безпритульних громадян. Ми самі зможемо встановлювати особу і подавати документи на відновлення. Це один з перших центрів обліку на базі некомерційних організацій. Такі центри є лише в Києві і Чернівцях/

З грудня 2011 року, відколи почав працювати центр, через нього пройшло 49 чоловік. З них троє відмовились від адаптації та повернулися на вулицю, де, за їхніми словами, знаходиться ще багато «друзів» по нещастю.

/Роман Дрозд, керівник центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі

Зі слів наших клієнтів: вони знають ще по 30-40 людей, за той час, що жили по підвалах, які не мають житла. Точну кількість назвати неможливо, але я думаю, що вона дуже велика/

У центру адаптації вже є домовленість з центром зайнятості, і клієнтів закладу, які пройшли курс адаптації, будуть залучати до соціальних робіт та навіть влаштовувати на повноцінний робочий день. Для цього, щоправда, клієнтам центру доведеться працювати над собою. В установі діють свої правила: не можна вживати алкоголь, а також порушувати внутрішній розпорядок та повертатися до центру пізніше 22 години. За порушення цих правил до клієнтів застосовуються заходи впливу, а в крайніх випадках людину навіть можуть виключити з курсу адаптації.

Стрічка новин