І у свята, і в будні ми намагаємося влаштовувати свято нашій особливій малечі

Так розповідають у навчально-виховному комплексі інтернатного типу для дітей із вадами розвитку. Тут не тільки впроваджують нові освітні програми, але і створюють власні музеї. Таких тут – аж 12-ть – у кожній групі. Абсолютно всі – різні. Найнезвичніші із них бачила Крістіна Криженко.

Аби дітям було цікавіше і матеріал сприймався легше, у навчально-виховному комплексі інтернатного типу для дітей із вадами розвитку втілюють в життя власні ідеї. Серед останніх – створення міні-музеїв. Без додаткових площ, лише уява, і в одному закладі – одразу 12-ть абсолютно різних міні-музеїв.

/Любов Січкар, директор НВК інтернатного типу для дітей з вадами розвитку

Відпочатку проводилась підготовча робота, дітям розказувалось про музеї, ми відвідали Краєзнавчий музей. І що головне - до цієї роботи долучались не тільки дорослі, але і діти - хто що знаходив - приносили/

Радились всі гуртом, ідеї ж у реаліях – зовсім неочікувані. У «Колоску» – аграрне надбання і все про зерно – акуратно оформлене. На особливу увагу заслуговує музей води. Лише експонатами тут не обмежились. Плюс до всього тут проводять і міні-екскурсії, і все це – під відповідний морський звуковий супровід.

/Ольга Гінжелюк, вихователь-логопед НВК інтернатного типу для дітей з вадами розвитку

В нашій групі ми створили музей води, аби дітям було цікавіше, матеріал засвоювався краще. Ми їм розповідаємо про будову риб, демонструємо все це. Дозволяємо гратися камінчиками, що теж сприяє розвитку дитини/

Є тут і музей корови. Тут не тільки м'які іграшки, але і інформація про цей вид тварин – що полюбляють, де живуть, чим харчуються. Саванна, водоспади, куточок Африки поруч із білими ведмедями – більше про фауну можна дізнатись із цього музею.

Вигода від таких музеїів, говорить Любов Січкар, – очевидна. По-перше – залучення до спільної роботи самої малечі. По-друге – діти більше дізнаються про надбання музею – конкретну тваринку, рослинку чи навіть цілий континент.

/Любов Січкар, директор НВК інтернатного типу для дітей з вадами розвитку

Я дуже рада тому, що у нас вийшло. Була виконана велика робота, і що найголовніше – до цього готувались і дорослі, і діти. Багато чого зроблене своїми руками/

І ще одна перевага подібних міні-музеїів – групи можуть ходити одна до одної, і таким чином більше дізнатись не лише про свій музей, але і про інші міні-музеї закладу.

Стрічка новин