Митці показали полтавцям справжній подих весни

Справжній подих весни у березневий холодний день змогли відчути відвідувачі літературно-меморіального музею імені Володимира Короленка. Таку можливість відвідувачам надав фотохудожник Юрко Пошивайло. Митець представив експозицію робіт під назвою «Жінкам дарую український дивосвіт».

Юрко Пошивайло – митець, який поєднує в собі декілька талантів. Чоловік професійно займається гончарством, виготовляє бандури зіньківського типу та захоплюється фотографією. Саме фотографування і наштовхнуло пана Юрка на створення виставки «Жінкам дарую український дивосвіт». Митець говорить, що наближення теплої пори символізує прихід нових вражень та яскравих відчуттів.

/Юрко Пошивайло, фотограф

В переддень свята весни хотілося б все-таки побільше кольоривих емоцій, кольору, цвіту, такої своєрідної казки і, можливо, смаку дитинства/

Юрко Пошивайло – Заслужений працівник культури України. Колеги автора виставки відмічають, що він зробив великий внесок у справу дослідження й популяризації надбань українського гончарства. Стажування пан Юрко проходив в керамологічних центрах і музеях Німеччини, Італії, Швейцарії, Нідерландів, Бельгії. Твори митця зберігаються у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному, меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів, Полтавському краєзнавчому музеї та у приватних колекціях України. А фотографією, відзначає пан Юрко, захоплюється не так давно. Найважливіше у цій справі, говорить, – спіймати не лише мить, а й відчути потрібний момент. Свою експозицію фотограф розділяє на три частини: виставка квітів, виставка кераміки та виставка портретів і пейзажів. Жінок художник порівнює із яскравими рослинами. І саме чоловіки, наголошує Юрко Пошивайло, повинні кохати та турбуватися про чарівну квітку, яка приносить радість та затишок у їхні оселі.

Юлія Іващенко

Стрічка новин