Українці не платять за послуги житлово-комунального господарства

Заборгованість по країні нині складає більше 12-ти млрд.грн. Такі дані наводить державна служба статистики. Кому, скільки і чому не доплачують полтавці, намагалася розібратися Крістіна Криженко.

Майже 60 млн.грн. лише за січень місяць – такий сумарний борг українців перед комунальниками. Зростання за перший місяць року на більш ніж 7%, у підсумку маємо майже 12 млрд. 700 мільйонів гривень. Найбільше заборгували у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській і Київській областях. Такі дані наводить Державна служба статистики.

Якщо говорити у розрізі Полтави, маємо наступну картину. По-перше, говорять комунальники, намагаються йти назустріч споживачам. У кожного – свої методи роботи. Прикладом у «Водоканалі» говорять, що перш за все проводять роз'яснювальну роботу серед населення і вже потім відключають лише злісних неплатників.

/Людмила Сидоренко, заступник генерального директора із загальних питань КП «Полтававодоканал»

Уже вся Україна і Полтава зокрема перейшли на системи «Спрут» і «Зіг-заг». Ми їх і використовуємо у своїй роботі/

Лише за лютий, продовжує Людмила Сидоренко, таким чином відключили 139 споживачів. Їх загальний борг складав 150 тисяч гривень.

/Людмила Сидоренко, заступник генерального директора із загальних питань КП «Полтававодоканал»

Ця система відключає боржників без проникнення у квартири. Знизу із підвалу або зверху із даху чи технічного поверху. Інші абоненти від боржника не страждають/

Аби отримати воду назад до оселі, злісним неплатникам слід погасити борг і розрахуватися за від'єднання та підключення до послуги.

До 10 числа кожного місяця люди повинні розрахуватися із нами. Таку інформацію надає ОКП «Полтаваобленерго». Якщо людина не розраховується, абоненту приходить попередження, і лише через 30 днів після нього – власне відключення. Йдуть назустріч впритул до розстрочки боргу у «Полтаватеплоенерго». Тут говорять: і вони попереджають. Якщо споживачі не реагують – направляють інформацію до суду. Станом на 1 січня поточного року загальний борг полтавців перед підприємством за вже отримані послуги з боку населення складає 52,7 млн грн. З вказаної загальної суми боргу більше 40-ка млн – за «злісними» боржниками.

Опитані нами полтавці говорять: по мірі можливості намагаються розраховуватися. Щодо того, чому інші не платять, – мають свою думку.

/Бліци

- У зв'язку із тим, що ситуація у країні складна, у кожного свої обставини

- Мало отримуть. у Кожного свої причини. Хтось вже за звичкою

- Тому що не дуже багаті

- Одні не хочуть, інші - не можуть

- Може і за звичкою, може просто не хочуть платити. А я взагалі рахую як у приказці: «Як ви нам надаєте, так ми і платимо»

- Тому що відкладають на останній день, а потім є якісь справи поважливіші

- Тому що роботи немає нормальної/

Якщо без світла і води своє життя полтавці просто уявити не можуть, але і нарікань на роботу відповідальних за це служб не мають, то ГЖЕДи, говорять, – зовсім інша справа. За що платиш – не знаєш, та і перевірити, куди йдуть вчасно заплачені гроші, – просто неможливо.

/Бліци

- ЖЕК практично нічого не робить

-Те мене турбує, що послуги, які надаються, вони не коштують тих грошей

- У нас ГЖЕД взагалі нічого не робить, все скидаємося і робимо самі. Вони кажуть: якщо це ваше приватне, то ви і робіть/

Отримати відповідь від полтавських ГЖЕДів нам не вдалось – всі ховаються за спину прес-служби міської ради. Про оперативність годі і мріяти. Станом на сьогодні ніякої інформації щодо заборгованості і методів боротьби із боржниками нам отримати не вдалось. Щодо якості і власне надання полтавськими ГЖЕДами послуг можна робити висновки із численних нарікань мешканців, які систематично надходять до нашої редакції. У відповідь же люди отримали новорічний подарунок від міської влади у вигляді підняття тарифів, які, на щастя, скасували після наганяю прем'єр-міністра України.

Стрічка новин