Підприємців з ринку біля старої автостанції виживають з їх території

Ринок на перехресті вулиць Сінної та Шевченка у Полтаві, біля старої автостанції, модернізується: серед стареньких кіосків поступово виростає новенький торгівельний павільйон. Що в ньому не подобається підприємцям і хто винний в тому, що незабаром деякі з них залишаться без своїх робочих місць, розбиралися наші журналісти.

Поруч зі старенькими кіосками на ринку «Перехрестя вулиці Шевченка та Сінної» повним ходом йде будівництво нового торгівельного павільйону. Замість того, щоб радіти, підприємці не на жарт налякані тим, що можуть втратити свої робочі місця: не показуючи обличчя на камеру, пояснюють, що їх ларьки незабаром знесуть, а місця у новому приміщенні ринку викупити їм буде просто не під силу.

/приватний підприємець

- Купити кіоск такий - 8 тисяч квадратний метр. Це тисяча доларів, і це - без землі і без проекта.

- А звідки ви знаєте, скільки він коштує?

- Так сказали нам уже. Хто не хоче - значить, ідіть. Прибирають все, просто прибирають, тебе і не питають. Хочеш-не хочеш, не хочеш - іди/

Назвати тих, хто ставить ультиматум, підприємці довго не погоджуються, та врешті називають, на їхню думку, причасних.

/Бліц

Звичайно, всі знають, хто, і ви також знаєте, як і ми. Ті, що Центральний ринок забрали і всі такі маленькі. Вони одні і ті ж, прийшов до влади - значить, люди не потрібні, мафія є мафія/

/Бліц

- 8 тисяч квадратний метр. Дорожче, ніж помешкання.

- А хто власник?

- «Полтавасервіс», чи як воно називається/

У телефонній розмові із нашими журналістами директор Комунального підприємства «Полтавасервіс» Юрій Пантюх пояснив: за договором оренди земельна ділянка під торгівельною площею ринку на перехресті Шевченка та Сінної знаходиться у власності «Полтавасервісу». Плата за місце здійснюється підприємцями згідно з договором оренди і складає одну гривню 40 копійок за квадратний метр на день. Стосовно зносу старих кіосків, пан Юрій зазначив, що оновити ринок вирішили самі ж підприємці. Дізнатися, хто ж ті загадкові забудовники, ми вирішили у людей, які власне здійснювали у павільйоні ремонтні роботи. Але конструктивний діалог із невідомими налагодити не вдалося, так само, як і дізнатися власника.

/Бліц

– Замовника ви знаєте?

– Ми – ні, а ви?

– З ким ви працюєте безпочередньо?

– Ми – з людьми.

– З якими? Хто наймає?

– Ніхто нас не наймав, ми просто прийшли подивитися, у гості. Робочих немає – вихідний.

– А ви хто?

– Просто так прийшов подивитися, закрити двері/

Не вдалося з'ясувати інформацію про власника споруди та про наявність у нього дозволів на встановлення нового павільйону і у представників міської ради. Незважаючи на цілоденне телефування до представників прес-служби ради, зв'язатися із останніми вдалося тільки під кінець робочого дня. Ті пообіцяли надати інформацію згодом, яку ми обов'язково оприлюднимо.

Та якщо взяти до уваги те, що проект положення про розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності чи, як раніше називалося «малих архітектурних форм» з'явився тільки недавно на сайті міської ради і буде прийнятий, ймовірно, не раніше 24 -го березня, – швидше за все, будівництво ведеться з порушенням закону.

Стрічка новин