У Козельщині 14-річний учень, аби не йти на заняття, вирішив замінувати школу

Звісно, не по-справжньому, але телефонний дзвінок все-таки зробив. Тепер за таке хуліганство відповідатиме не тільки жартівник, а й його батьки.

Днями до чергової частини Козельщинського райвідділу міліції на лініїю «102» зателефонувала особа, яка повідомила про замінування Козельщинського навчально-виховного комплексу, розташованого у районному центрі по вулиці Горького.

На місце події одразу виїхали представники кількох правоохоронних відомств та медичні працівники. Слідчо-оперативна група райвідділу, експерти-вибухотехніки, кінологи зі службовими собаками, працівники ДАІ, МНС та СБУ обстежували безпосередньо будівлю та прилеглу до неї територію. Із закладу терміново евакуювали 500 чоловік, з яких 453 учні.

/Сергій Безручко, перший заступник начальника Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області

По приїзду на місце пригоди нами були зроблені всі дії для того, щоб евакуювати людей та не допустити порушення громадського порядку/

Паралельно правоохоронці працювали над встановленням особи, яка повідомила про закладення вибухівки, адже жодних вибухонебезпечних речовин при обстеженні виявлено не було.

Вже за кілька годин 14-річний «мінер», мешканець одного із сіл району, пояснював міліціонерам мотиви свого вчинку. Виявляється, ідею він почерпнув із повідомлень мас-медіа.

/мати підозрюваного

Я не знаю, звідки в нього це взялося. Але він дивився телевізор. У мене то поламаний, а він у сестри дивився/

/підозрюваний

Я по телевізору бачив, там один хлопчик точно так зробив, подзвонив в лікарню і сказав, що закладена бомба/

Тепер крім відповідальності за вчинене правопорушення родині підлітка доведеться відшкодувати чималу суму, витрачену державними установами у зв’язку із реагуванням на завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. А це, в середньому, близько 20 тисяч гривень.

Стрічка новин