Повіні немає, але до неї слід належно підготуватися

Весну цього року називають нескладною, станом на сьогодні надзвичайних ситуацій, пов'язаних із повінню, не очікують. Однак обласники говорять – готовими потрібно бути вже зараз. Про це зокрема говорили в облдержадміністрації на засіданні комісії з питань техногенно-економічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Про повінь і надзвичайні ситуації, які можуть виникнути під час неї, – все по порядку денному. Згідно з отриманими даними, зазначалось на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, хвилюватися зарано і бити на сполох – немає підстав. Основні моменти, на які звертають увагу у роботі, – товщина снігового покриву, водопропускна здатність грунтів + опади під час повені.

/Михайло Андрусенко, начальник управління з питань НС Полтавської облдержадміністрації

Ми завжди прогнозуємо найбільш аварійні моменти. Це підняття рівня води у річках – Дніпро, Ворска, Сула і можливий рівень підтоплення територій біля них/

Найбільш несприятливий прогноз, до якого слід готуватися, продовжує фахівець, можуть потрапити частково або повністю у зону повені 295 населених пунктів вздовж річок. Площа підтоплення може сягати більше 500 км2. Хоча із сусідніх областей песимістичних прогнозів не дають, застуник губернатора Борис Галушко зазначає, що відповідні служби мають бути напоготові.

/Борис Галушко, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Для нас дуже важливо акцентувати увагу, іще раз наголошую - річки, газопроводи, перехід через річку електромереж, на ці речі, які будуть у цій ситуації найтоншими, так скажемо/

Стрічка новин