Підсумки роботи за 2011 рік підбив Державний архів Полтавської області

На підсумковій колегії, що пройшла сьогодні, представники обласної влади разом з працівниками установи обговорили виконання минулорічних завдань архіву та поставили нові цілі на рік поточний.

Державний архів Полтавської області – один з найбільших в Україні. В його фондах зберігається 1 мільйон 300 тисяч справ та близько 50 мільйонів документів. Щоб весь цей історичний матеріал не зник під гнітом часу, обласна влада на останній сесії виділила 800 тисяч гривень на потреби архіву.

/Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА

Сьогодні все робиться для того, щоб унеможливити надзвичайні ситуації. І інший напрямок - це збереження всіх документів. Час іде, всі історичні документи на паперових носіях старіють, потрібні спеціальні умови для їх зберігання/

Такі умови в архіві підтримуються впродовж всього року. Виділені кошти установа обіцяє освоїти в повній мірі та виконати необхідне оновлення архівної бази обслуговування документів.

/Валентина Гудим, заступник директора Державного архіву Полтавської області

Ми вперше за 20 років виконали програму страхування особливо цінних документів, відцифровуємо дані, розпочали цю роботу на документи, на які є найбільший попит. Це і генеологія, і інші історичні аспекти/

В Полтавському архіві зберігаються і повністю засекречені документи 80-90 років ХХ століття. Вони стосуються оборонної промисловості на Полтавщині. Але більшість даних в архіві відкриті, і кожен, хто зробить відповідну заявку, може скористатися його фондами. Надання послуг в цій сфері за 2011 рік архів виконав у повній мірі. І вже на 2012 колегія Держархіву затвердила плани роботи архівної, науково-дослідної та науково-видавничої роботи.

Стрічка новин