Дослідники творчості Гоголя та Шевченка заперечують, що ці дві видатні постаті були знайомі особисто

Але тільки не прозаїк та публіцист Рената Смирнова: у музеї імені Котляревського вона представила виставкову експозицію, яка доводить протилежне.

У виставковій залі літературної частини музею Івана Петровича Котляревського цього дня розпочала діяти фотовиставка «Микола Васильович Гоголь і Тарас Григорович Шевченко». Життя обох цих письменників свого часу було пов'язане із Полтавським краєм: Гоголь навчався у Полтавському повітовому училищі, а Шевченко під час своєї другої подорожі в Україну навідував Миргородщину, села Василівку, Чернишівку. На Полтавщині з-під пера Тараса Шевченка вийшло чимало нерозшифрованих донині ескізів та малюнків, які прокоментувала прозаїк і публіцист Рената Смирнова. У своїй фотоекспозиції, всупереч усталеній традиції, котра заперечує факт особистого знайомства Гоголя та Шевченка, дослідниця спробувала довести протилежне. На виставці представлені портрети Гоголя, його предків, родичів, малюнки садиби, в якій вони мешкали на Полтавщині руки Тараса Григоровича. Окрім того, фотовиставка містить кілька автопортретів самого Шевченка та унікальний, на думку дослідниці Ренати Смирнової, ескіз молодого Шевченка відомого російського художника.

/Рената Смирнова, дослідниця творчості М.В.Гоголя та Т.Г.Шевченка

За 170 років я єдина знайшла невідомий портрет Шевченка – молодого, красивого, по моді одягненого, де він робить замальовки у своєму дорожньому альбомі. «Та це намалював якийсь російський художник!», а я говорю: «Побійтеся Бога, Карл Павлович Брюлов, – це відомий російський художник зі світовим ім'ям»/

Побачити цю та інші роботи, зібрані Ренатою Смирновою, полтавці зможуть впродовж півтора тижня: фотовиставка діятиме до 11 березня.

Стрічка новин