На Полтавщині порушується конституційне право населення на безкоштовну освіту

Так вирішили члени Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації. Саме обговорення проблемних питань та стану освіти в Полтавській області стало головною темою засідання круглого столу, ініційованого Громадською радою.

Виховна робота в навчальних закладах – один із пріоритетних напрямків освітнього процесу. Тому для обговорення стану та проблем освіти і молодіжної політики у стінах обласної державної адміністрації зібралася громадськість з усього регіону.

/Лідія Сафронова, голова комісії з питань освіти, охорони здоров'я та сім'ї Громадської ради при Полтавській ОДА

Сьогодні ми хотіли зібрати представників різних станів, представників громадських організацій як області, так і міста, щоб вони мали можливість висловитися з цього питання: які реформи відбуваються в області освіти і молодіжної політики, настільки вони важливі та їх результат на вплив, і вплив на життя нашого суспільства/

Основні проблеми, які обговорювалися на засіданні круглого столу, пов'язані з охороною здоров'я школярів та станом виховної роботи в закладах освіти Полтавської області.

/Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА

Ми всі бачимо, що сьогодні похитнулося саме питання духовності, моралі наших молодих людей. Хотілося б чути головне: які пропозиції щодо виходу з тієї чи іншої ситуації, яка на сьогодні в нас існує в освітянській галузі/

На засіданні круглого столу присутні обговорили поставлені питання, праналізували листи із різних шкіл, які надходять до органів влади, та винесли ряд рішень. Серед останніх – провести силами Громадської ради громадський моніторинг щодо недоцільності збору коштів в закладах освіти, зважаючи на те, що значна частина сімей мають фінансові проблеми. Проаналізувати вирішили і якість харчування. У більшості шкіл області, кажуть учасники круглого столу, кухні закриті санітарно-епідеміологічними станціями, тому діти отримують холодну їжу. Ще одним напрямком у майбутній роботі Громадська рада визначила проведення моніторингу організації профорієнтаційної роботи серед дітей та молоді Полтавщини з відповідними висновками для керівництва області.

Юлія Іващенко

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію