За статистикою лише 20% українців під час свого робочого дня мають час на обід

Найчастіше люди залишаються без обіду через напружений графік. Чи встигають пообідати полтавці та чи законна відсутність часу на обід – знає Віталій Артамонов.

Нинішній шалений темп життя вже давно став звичним для багатьох людей. Та й нинішні умови передбачають повну віддачу роботі, якщо прагнеш досягти висот в своїй кар'єрі. З такими умовами багато людей просто не мають часу або можливості поїсти в обідню перерву. За дослідженнями центру robota.ua, лише 20% українців в розпорядку свого дня мають час на обід. Хоча з законної точки зору цей час передбачений для всіх працівників, якщо тільки цей пункт не виписаний окремим в контракті. А такого, кажуть юристи, більшість людей не мають, працюючи за більш-менш однаковими трудовими договорами.

/Віталій Нікіпєлов, правознавець

Якщо говорити про час на обід, то він передбачений статтею 66 статутного кодексу. Перерва може бути максимально 2 години. Мінімальної законодавство не передбачає/

Та, попри ці умови, більшість працівників в Україні обідають за 30 хвилин, про 2-годинну перерву більшість навіть не мріє.

/Бліци

- Звісно, не вистачає часу на обід, його завжди мало

- В мене ненормований робочий день, їм, коли прийдеться

- Обід – це така справа, у мене день ненормований, тому їм, коли встигаю, коли це доречно/

Такі умови, говорять лікарі, за яких людина пропускає прийом їжі, можуть мати досить прикрі наслідки для здоров'я, адже навіть традиційний триразовий режим прийому їжі – недостатній для нормального функціонування організму.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Кратність прийому їжі – 3 рази – загальноприйнятий, є невірним. Їсти потрібно 5-6 разів за день. Якщо ці показники йдуть в мінус, тобто, людина їсть 1-2 рази за день, то це є вражаючим не тільки для здоров'я фізичного, але занижує і емоційний фон/

Але і на ходу перекусувати не потрібно. Гарним варіантом, коли у вас немає часу на повноцінний обід, є звичайне галетне печиво з якимось соком або кефіром.

Стрічка новин