Сьогодні – перше і єдине на чотири роки 29 лютого

Один раз на чотири роки в останній місяць зими людство у своїх календарях бачить так зване «зайве» число. 29 лютого – вдалий чи нещасливий день? Про нього існують легенди та забобони. Як полтавці ставляться до високосного року, дізнавалися наші кореспонденти.

Cаме лише слово «високосний» навіть упевнену в собі людину примусить задуматись. В народі існує багато переказів та легенд стосовно ставлення до 29 лютого. Історія ж появи цього дня досить проста та логічна. В 46 році до н.е. римський імператор Гай Юлій Цезар запровадив календар, який був заснований на тому, що астрономічний рік складається з 365 діб і шести годин. Цей календар так і назвали юліанським. Для цього, щоб компенсувати ці 6 годин, було введено високосний рік.

Відтоді, як людство перейшло на новий календар, вважалося, що високосний рік не віщує нічого доброго. Саме цей день 29 лютого здавна вважається найбільш несприятливим. У народі його ще називають Касьянів день або день преподобного Касьяна Мученика. Напевно, немає іншого святого, про яке б ходило стільки неприємних легенд. Вважається, що Касьян має недобру вдачу і відмовляється допомогти ближньому. В одній з легенд йдеться, що Касьян був світлим ангелом, але зрадив Бога, розповівши дияволові про намір Господа вигнати з небес всю сатанинську силу.

Полтавці ж кажуть: у ці забобони не вірять.

/Бліци

- День останній зими, весною вже пахне

- Високосний рік, ну так. День як день

- Ну, останній день зими, останній день місяця

- Просто останній день зими

- Нормальний день, як день. Ну що ж, як набігло за скількись років, за чотири роки один день. Так куди ж його дівати?

- Напевно, найкращий день в цьому році. Є люди, які народилися в цей день, найщасливіші і наймолодші/

За статистикою, на Землі проживає близько 4 мільйонів людей, які народилися 29 лютого. Це всього 0,06% населення планети. А от ймовірність народитися саме в цей день – 1 до 1500. Одне норвезьке сімейство примудрилося навіть потрапити до книги рекордів Гінесса: троє дітей з'явилися на світ саме 29 лютого в різні роки. Із відомих українців в цей день народилися екс-спікер Верховної Ради Олександр Мороз, колишній тренер «Динамо» Йожеф Сабо та актор, учасник комік-трупи «Маски» Володимир Комаров.

Юлія Іващенко

Стрічка новин