У Полтаві за цей рік – найнижчий показник летальності

На черговому засіданні медичної ради міста сьогодні говорили про стан надання травматологічної допомоги дорослому населенню Полтави. Не обійшли увагою й інший важливий аспект – надання невідкладної ургентної хірургічної допомоги.

Аналізуючи стан надання травматологічної допомоги дорослому населенню, лікарі Полтави провели чергове зібрання медичної ради міста. Обговорювали діяльність трампунктів Полтави. Основні причини звернень до спеціалістів, наголошують лікарі, – звернення у стані алкогольного сп'яніння та ортопедичні захворювання. Для покращення ситуації лікарі пропонують підвищити матеріально-технічне забезпечення травматологічних кабінетів, поглибити співпрацю між амбулаторними службами поліклінічних відділень та збільшити ліжковий фонд у лікарнях Полтави.

Незважаючи на всі проблеми, міське травматологічне відділення, кажуть фахівці, завжди було центром впровадження новітніх технологій.

/Олександр Пелипенко, завідувач курсом травматології і ортопедії

Це ще починаючи з ендопротезування, яке вперше в Полтавській області було виконано в міському відділенні. Також в нашому відділенні запроваджено і артроскопію, і блокуючий синтез, зараз функціональні методи лікування різних сегментів/

Іншим питання, яке обговорював лікарський актив, стало надання невідкладної хірургічної допомоги. Для збільшення кількості якісних оперативних втручань в деякі лікарні міста, кажуть спеціалісти, було придбано сучасне обладнання. Так, у першій міській лікарні вперше встановили лапароскопічну стійку. 80% всіх проведених за її допомогою операцій, кажуть лікарі, припадає на гострий апендицит, гострий холіцистит та виразкову хворобу шлунку. Смертність від оперативних втручань, кажуть фахівц, з кожним роком зменшується.

/Анатолій Білошапка, головний хірург м.Полтава

У місті у нас, в лікарнях, в хірургічних відділеннях нашого міста виконують понад 2,5 тис оперативних втручань щорічно. І в нас в цьому році найнижчий показник летальності за останні, я б сказав, мабуть, років 10/

Юлія Іващенко

Стрічка новин