Своє професійне свято відзначають працівники патрульно-постової служби

Про реалії роботи працівників ППС в сучасних умовах та ставлення полтавців до цієї структури – у сюжеті Віталія Артамонова.

«Наша служба и опасна и трудна, и на первый взгляд как будто не видна» – слова відомої пісні завжди асоціювались з працівниками міліції. Роботу ж підрозділу патрульно-постової служби, на відміну від слів пісні, – завжди видно. Працівники останньої несуть свою службу на вулицях міста та завжди першими прибувають на місце пригоди. Робота цих підрозділів, говорять міліціонери, не завжди оцінюється адекватно та об'єктивно.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Лише за цей короткий проміжок часу безпосередньо працівниками ППС розкрито 46 злочинів по «гарячих слідах». Це і грабежі, і дрібні крадіжки, а якщо за допомогою інших підрозділів, то вже близько 400 злочинів/

А от в суспільстві ходять байки, чутки та перекази про недобросовісних працівників цієї служби. І, зазначає Юрій Сулаєв, не всі вони – неправдиві. Втім, ці часи, запевняє правоохоронець, вже в минулому, і зараз на вулицях міста працюють зовсім інші міліціонери.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Ми знаємо, що було багато нарікань на цю службу, і вони були справедливими. В зв'язку з цим керівництво області встановило набагато суворіші вимоги до цих працівників. Вони вивчають правову та законодовчу базу, особливо в тому вузькому руслі, в якому працюють/

За 2010-11 роки у лавах патрульно-постової служби була проведена ретельна чистка. З рядів міліціонерів звільнено тих, хто не відповідав нормам. Зараз же, запевняють міліціонери, і рівень спілкування, і обізнаності, і терпимості працівників патрульно-постової служби змінився на краще. Скарг практично не надходить і навіть є подяки від окремих громадян.

/Бліци

- Нормально працюють, багато у нас співробітників. Ходять, спостерігають за порядком, я думаю, нормально

- Гарно вони працюють

- В більшості випадків не до кінця, хотілося б краще, але, що зробиш

- Чудово працюють, я іжджу по всій Україні і кругом – прекрасні люди/

Проте, старі образи у багатьох громадян на некоректну поведінку працівників патрульно-постової служби ще залишаються. На камеру люди не говорять, але пояснюють, що в нашому суспільстві міліцію поважати, а не боятися, будуть ще не скоро.

Стрічка новин