Плюс один – депутатські лави Київської районної ради поповнив іще один народний обранець

На проміжних виборах депутата до Київської районної ради перемогу здобув представник тутешньої депутатської більшості від політсили «Совість України» Дмитро Аранчій. Більше про самі вибори, рейтинги кандидатів і явку на дільницях – у наступному сюжеті.

На 2-х виборчих дільницях Київського району, тих, на яких в неділю 26 лютого пройшли проміжні вибори депутата до Київсьої райради, чергами, як-то кажуть, і не пахло. По-перше, виборців мало прийти трохи більше 4-х тисяч. По-друге, на відміну від останніх місцевих виборів «галочку» чи «хрестик» (за бажанням) слід було ставити лише в одному бюлетні. У виборчій комісії готувались до цієї події давно.

/Максим Петренко, голова виборчої комісії № 30002

Була сформована виборча дільниця 13 лютого. Потім розпочалась у нас на місцях робота, були видані попередні списки виборців, які ми опрацювали і потім по них розіслали запрошення/

Як і прогнозували, у недільний день голосуючих прийшло небагато – менше чверті. Ті, хто дійшов, говорять, перш за все, керувались словом «потрібно».

/Бліци

- Громадянський обов'язок - прийти проголосувати за будь-яких умов

- Мій обов'язок - прийти проголосувати

- Ну потрібно прийти за когось проголосувати/

Людей було мало, тож і порушень у виборчому процесі не зареєстрували.

/Максим Петренко, голова виборчої комісії № 30002

Порушень зареєстровано не було. До нас ніяких повідомлень не надходило/

У Київській районній виборчій комісії за півночі голоси підрахували і вже переможцю постанову відповідну видали. Із великим відривом від конкурентів (392 голоси полтавців) перемогу здобув Дмитро Аранчій від «Совісті України». За ним – Віра Маслак із «Української народної партії», за неї проголосувало 134 полтавці. Потім – Максим Медловець («ВО «Батьківщина»), за яким – 113 голосів. Юлія Самойлик(«Соцпартія») – 68

Сергій Марцишинець (УДАР) – 57

Юліан Матвійчук («ВО«Свобода») – 41

Євген Сердюк (Українська партія) – 33

Вадим Андрейчук (Народна партія) – 17

Михайло Остапець (Європейська партія) – 6

Проти всіх – 34

Після проміжних виборів політична картина депутатів райради залишилась незмінною. Більшість – у «Совісті України» – 23 депутатські голоси. 7 – від «Партії регіонів», 4 – «ВО «Батьківщина», вдвічі менше – у «Фронту змін», один від комуністів і один позапартійний. Якщо на перший погляд картина залишилась незмінною, то фактично, певні фахівці, – зміни на лице. По-перше – низька явка виборців. Фахівці певні: через недовіру до правлячої партії міста.

/Микола Лебедик, керівник ГО «Центр незалежних стратегічних досліджень»

Вони явно не підтвердили очікування людей. Тому коли мова йде у даному випадку про проміжні вибори, явка низька, значить недовіра таким чином на лице. До кого вона проявляється? До цього хлопця? Люди його і не знали. До партії, яка вже має бренд, а цей бренд пов'язаний із іменем Мамая?/

Другий момент. На одній із двох дільниць, де проводились вибори, так звана «пенсіонерська» дільниця проголосувала фактчино порівну за Дмитра Аранчія і Віру Маслак. Тож, переконує Микола Лебедик, можна робити висновки. На партію «Совість України» вже не працює бренд Олександра Мамая.

/Микола Лебедик, керівник ГО «Центр незалежних стратегічних досліджень»

Пенсіонери прийшли, і була чи не була та партія - вони реагували на людину. Старша жінка + жінка і хлопець, якого студенти підтримали, молодь його підтримала. То люди похилого віку орієнтувались на образ людини, вік. Нас підтримає, наші інтереси буде захищати/

На міських виборах, зазначає фахівець, високий відсоток довіри до «Совісті України» був зумовлений векселем довіри до Олександра Мамая. Нині ж – партія фактично не має лідера, тому і не має високої підтримки полтавців. Переваги такої картини, певен фахівець, – це перший позитивний дзвінок того, що на виборах до парламенту виборці голосуватимуть за конкретних людей, а не партії, під чиїми прапорами вони балотуватимуться до Верховної Ради.

Стрічка новин