Полтавська область – перша в державі за темпами економічного розвитку

А за загальними показниками розвитку наш регіон входить до п'ятірки найкращих. Про те, як втримати такий позитивний результат і що слід робити, аби його покращити, говорили сьогодні на спільному засіданні колегії при облдержадміністрації.

Керівники всіх підрозділів облдержадміністрації, керманичі районів та загалом весь управлінський актив області зібрався цього дня на розширене засідання колегії. На порядку денному – 5 питань. В основному – звіти про виконання обласних програм та загальний економічний розвиток регіону.

/Олена Адамович, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

За рейтингом Міністерства економіки область розвивається, ми перейшли з 8 місця на 5 протягом року, за сукупністю темпів економічного розвитку ми знаходимось на першому місці. Це перше місце ми утримували весь 2011 рік/

Позитивними є підсумки року і в фінансовій сфері, тут вдалося збільшити загальний фінансовий потік до обласного бюджету з усіх сфер.

/Павло Кропивка, начальник Головного фінансового управління Полтавської облдержадміністрації

Загальний обсяг додаткового ресурсу затверджених фінансів складає 593 мільйона гривень. Надходження до всіх бюджетів регіону складають 19 мільярдів гривень, що на 42% більше, ніж у 2010 році/

Звіт про стан пенсійної сфери в області також був більш ніж позитивним. За словами начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерія Руденка, на загальному тлі державних проблем у цій сфері Полтавська область вигідно виділяється.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

В Полтавській області завдяки пожвавленню економіки вдалося знизити рівень дофінансування з 30% до 23% за період минулого року. Відповідно знизився і рівень дофінансування з боку держави, а рівень самозабезпечення підвищився і досяг у грудні 82%, тоді як рік ми починали з 58% самофінансування/

Та, незважаючи на такі позитивні звіти, область має і проблеми по окремим районам. Так станом на 1 січня 2012 року існує заборгованість по виплаті заробітних плат у розмірі 20 мільйонів гривень. В той час, як аграрії в 2011 році зарекомендували себе добре, деякі підприємства районів взагалі є 100% збитковими. Більшість таких – у Гребінківському, Оржицькому та Чутівському.

Стрічка новин