Полтавський районний суд засудив Ковалівського сільського голову Юрія Бублика до трьох років обмеження волі

Три роки обмеження волі без права обіймати керівні посади – саме такий вирок виніс Полтавський районний суд у справі, яку розглядав проти Ковалівського сільського голови Юрія Бублика. Останній з таким рішенням абсолютно не згодний і говорить, що справа проти нього – це політичне замовлення. Представники прокуратури стверджують: ніякої політики – лише економіка. Деталі з'ясовували наші журналісти.

Ковалівському сільському голові Юрію Бублику інкриміновано звинувачення в тому, що він завдав збитків державі на суму в 31 тисячу гривень. Справа проти сільського голови виникла у серпні 2011 року після перевірки документації контрольно-ревізійним управлінням. Обвинувачення полягають в тому, що під час приймання здачі робіт по виготовленню технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів в межах Ковалівської сільської ради її голова Юрій Бублик не дотримався всіх нормативних правил, не зібрав всіх документів та не надав акту експертної оцінки, в результаті чого і завдав шкоди державі на вищезазначену суму. Сам звинувачений подібні факти відкидає. Говорить: це все – політичне замовлення, адже голова сільської ради належить до Всеукраїнського об'єднання «Свобода» і, маючи підтримку населення, привів до сільської ради 18 з 30 депутатів цієї політичної сили.

/Юрій Бублик, Ковалівський сільський голова

І кримінальна справа, і вирок по кримінальній справі є політичним засовленням, адже в межах кримінальної справи мені інкримінують те, що я привласнив 31 тисячу гривень, які в мою кишеню не пішли, а пішли на виконання тих послуг, якими ми користуємось і зараз/

Прокурор Полтавського району Олександр Жигилій подібні факти відкидає. Говорить: справа була порушена за фактом, за поданням контрольно-ревізійного управління, ніяких політичних мотивів звинувачення не має, адже факт відсутності експертної оцінки документації на час передачі коштів є незаперечним. Незгодні з обвинуваченням в сторону Юрія Бублика громадяни прийшли в день оголошення вироку під стіни Полтавського районного суду та влаштували пікет. В гаслах лунали фрази про продажних суддів, несправедливість та нерівність політичних сил в Україні.

/пікетувальник

Я його давно знаю, якби щось було, його б вже давно притягнули до відповідальності, а так я на 100% впевнений, що він чесна людина, у нас в «Свободу» інших не беруть/

Та, незважаючи на пікети та протести, суддя Оксана Гольченко винесла обвинувачувальний вирок. Три роки умовно та на три роки заборона обіймати керуючі посади. Юрій Бублик та його адвокат з рішенням суду абсолютно не згодні.

/Олександр Лисиченко, адвокат Юрія Бублика

Основна тріщина справи полягає в тому, що, за свідченнями свідків, вся документація була в нормі під час підписання документів. Це невідповідність звинувачень матеріалам справи/

Юрій Бублик говорить: рішення районного суду він буде оскаржувати в Полтавському апеляційному суді, вважає, що саме цей суд винесе правомірне рішення на його користь.

Стрічка новин