До 2015 року наземне цифрове телебачення має заполонити всю Україну

Багато чого зробили у році минулому, є плани на цей, та затримка може виникнути із цифрою у селі. Втім, держава має допомогти найменш захищеним на мільйон гривень. Більше про це говорили депутати на засіданні постійної комісії облради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.

Із рейтингу депутатів, фракцій і комісій розпочали засідання постійної комісії облради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.

/Микола Ганнущенко, голова постійної комісії ОР з питань регламенту, деп. діяльності та інформ. сфери

Тут багато дискусійних моментів, критеріїв теж багато - це і робота депутата на комісіях, у пленарних засіданнях сесії, кількість пропозицій - критеріїв може бути багато/

Загальний рейтинг виглядає наступним чином. Якщо говорити про активість фракцій у роботі сесій – першість за провладною партією, одразу за ними – опозиція, завершують все позафракційні депутати. Найактивнішою – 14 засідань – була постійна комісія з питань бюджету та управління майном, однак найінтенсивніше депутати працювали у аграрній. Якщо говорити окремо по кожному депутату, то із 120-ти народних обранців 19 мають 100% сумарної відносної інтенсивності, однак є і ті, хто перевалив лише межу у 10%.

Серед інших питань – хід упровадження наземного цифрового телебачення в Полтавській області. Немало, зазначають фахівці, було зроблено у минулому році.

/Лілія Миронович, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області

У нас в минулому році була фактично підготовлена інфраструктура для цифрового телебачення. Також був проведений конкурс і фактично визначені переможці зокрема по нашому регіональному мультиплексу МХ-5/

Пріоритетне завдання на рік поточний, зазначає Лілія Миронович, – це набір абонентів із їх подальшим підключенням. Тут – роз'яснювальна робота + придбання сет-топ-боксів, тобто, пристроїв прийому. Їх необхідно буде закуповувати самому населенню із розрахунку один прийомник на один телевізор. Коштуватиме він в районі 350-ти гривень. Втім будуть і ті, кому допоможе держава.

/Лілія Миронович, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області

Уже виділено гроші на закупівлю 1 млн. прийомників для найбільш вразливих верств населення/

Доки відкритим залишається питання по селу. Аби не сталося інформаційного розриву через відсутність у мешканців сіл телевізорів сучасного покоління, за словами фахівців, це питання потребує більш досконалого вивчення і пошуку соціальних компенсаторних заходів.

Стрічка новин