Міжнародний день рідної мови, який відзначається 21 лютого, не обійшли увагою і полтавці

Вже традиційний захід провели у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Тут без оцінок і жюрі іноземні та українські студенти презентували кожен свою мову.

Мурат приїхав до України із Туркменістану, нині навчається на першому курсі Полтавського національного технічного університету.

/Мурат Ейбердиєв, студент ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка

Оскільки у нас в країні розвинена нафтова промисловість, тому і обрав навчання в Україні, а саме – у цьому навчальному закладі/

Нині він спільно із іншими взяв участь у традиційному для виші зібранні – засіданні круглого столу «Міжнародний день рідної мови». Кожен у своєму виконанні про рідну країну, мову, звичаї.

/Оксана Тур, викладач ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка

У нашому університеті навчається багато іноземних стдентів, тому цей захід буде для них цікавим. Вони, перебуваючи у нас, є носіями української мови/

Кожен із учасників заходу наводив свої аргументи і розповідав про цікавинки рідного краю.

/Ольга Чепа, студентка ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка

Це наша рідна мова, будемо її відстоювати/

/Мурат Ейбердиєв, студент ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка

У туркменській мові є багато звичаїв, обрядів. Я не можу сказати, що вона найкраща, у кожної мови є свої особливості/

Серед родзинок заходу – виступ студентів в українських костюмах. Крім народних пісень – і пригощання для іноземців стравою традиційної української кухні – варениками.

Крістіна Криженко

І в Полтавській облдержадміністрації, а саме – на засіданні круглого столу Громадської ради, яка працює при ній, теж говорили про Міжнародний день рідної мови. Запросили як членів ради, так і активістів громадських організацій. Розпочали зустріч із критики пропозицій Міністерства освіти і науки України стосовно лобіювання російської мови – мається на увазі викладання предметів і виключення іспитів з української мови із категорії обов'язкових. Резолюцій і звернень до області і столиці не готували, поставили собі за мету лише загострити проблему. Загальне звернення до профільних установ після проведення Шевченківських днів, які розпочнуються у перших числах весни, планують подати узагальнююче.

Стрічка новин