До весни почали готуватися бджолярі Полтавщини

На науково-практичній конференції, що зібрала найактивніших представників цього промислу, обговорювали нові методи догляду за бджолами та говорили про небезпеку, яку несуть для медоносиць фермерські обробітки полів.

Бджолярство – один з найдавніших промислів, відомих людству. Бджоли були супутниками людей ще в далекі часи, а лікувальні властивості меду, що збирають ці маленькі трудівниці, вже давно стали легендарними. Для всієї рослинної природи бджоли також є невід'ємними супутниками, адже саме ці комахи запилюють найбільше фруктових та овочевих дерев і рослин.

Нинішні ж умови ведення господарства фахівці називають загрозливими для цих крилатих трудівників, адже пестициди та хімікати, які фермери використовують для обробітку своїх полів, для бджіл смертельні. Тому метою науково-практичної конференції якраз і було прагнення донести до фермерів необхідність плідної співпраці з бджолярами, адже по суті, говорять бджолярі, вони є залежними один від одного.

/Наталія Сенчук, голова Спілки бджолярів Полтавської області

Ми хочемо, щоб не тільки бджолярі прислухались до сказаного нами, а і фермери, адже час іде, умови змінюються, і мед на смак уже не той, що раніше, а ці всі отрутохімікати, які використовуються на полях, є смертельними для бджіл/

За прикладами далеко ходити не потрібно. Лише в одному з бджільних господарств району через пестициди загинула практично третина бджіл.

/Василь Гаврилов, пасічник

У 2011 році у нас в селі бджіл потруїли. Загинули вони через те, що фермери здійснювали хімічну обробку ріпаку/

Та не лише погані новини були на конференції. Кращі бджолярі області тут представили зразки свого меду та медових напоїв. А всі бажаючі могли підібрати для себе спеціалізовану літературу з профільної тематики бджолярства.

Стрічка новин