Вже найближчим часом кава із сигаретою у кафе, ресторані чи барі може стати історією

На підтримку ідеї повної заборони куріння в закладах громадського харчування вже виступили деякі українські зірки, ресторатори та офіціанти. Про кампанію «Звільнимо Україну від тютюнового диму» більше знає Альона В'язнікова.

В Україні стартувала кампанія «Звільнимо Україну від тютюнового диму». Мета акції – забезпечити суспільну підтримку ідеї повної заборони куріння в закладах громадського харчування: ресторанах, кафе, барах. Нагадаємо, 17 листопада 2011 року у Всесвітній день відмови від куріння в Парламенті був зареєстрований законопроект щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів. Закон про заборону паління у закладах громадського харчування вже успішно діє у 24 країнах світу, говорить голова правління регіонального центру громадянського представництва «Життя» Андрій Скіпальський, і їх кількість постійно збільшується.

/Андрій Скіпальський, голова правління регіонального центру громадянського представництва «Життя» (м.Київ)

У жовтні величезна країна – Бразилія – виробник тютюну і експортер сигарет, теж прийняла законодавство по захисту свого населення від тютюнового диму, і заборонила курити в кафе, барах, ресторанах/

Ідею винести куріння поза межі закладів харчування підтримують і в Україні: за даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну, проведеного Київським міжнародним інститутом Соціології у 2010 році, 75 % українців підтримує звільнення ресторанів, барів та кафе від куріння (навіть серед курців підтримка складає 54%, серед некурців – 83).

На бік заборони паління стали і самі ресторатори. Пояснюють: тютюновий дим у приміщенні погано позначається на здоров'ї персоналу, який вимушений дихати ним цілий день, та й більшість клієнтів не хочуть їсти у димовій завісі.

/Олександр Білокінь, керуючий арт-кафе (м.Київ)

Більшість людей віддають перевагу їсти у закладах, де не курять. По-перше, піклуються про своє здоров'я, і по-друге - не хочуть, щоб їх речі прокурювалися. І ми колегіально вирішили, що в нашому закладі тепер не будуть курити/

Долучилися до пропаганди і зірки. Відомі українські телеведучі, співаки та спортсмени провели акцію «Провітри прокурені речі». Прокурений після відвідин барів одяг вони розвісили прямо на вулиці, мораль – якщо одяг можна випрати чи провітрити, то легені – ні.

Якщо законопроект, який повністю забороняє паління у закладах громадського харчування, культури та спорту, врешті стане законом, то штрафи за невживання заходів по припиненню куріння в приміщеннях суттєво збільшаться і складатимуть від 1000 до 10 000 гривень.

Стрічка новин