У Полтаві безхатченкам допомагають наднормово

Центр допомоги бездомним працює у посиленому режимі і приймає у своїх стінах майже в половину більше людей, ніж очікувалось на момент його відкриття. Про будні та перспективи центру – у наступному сюжеті.

У тісному колі, у тісному приміщенні їдальні центру для бездомних пройшла прес-конференція. Основне питання, винесене на неї, – покращення роботи центру допомоги безхатченкам та підсумки роботи за 3 місяці.

/Ольга Борисенко, заступник Полтавського міського голови

Коли ми його відкривали, я навіть не підозрювала, що так багато людей скористаються його послугами, але час показав, що в Полтаві багато людей потребують цієї допомоги/

При відкритті планувалось приймати в центрі 21 особу на постійній основі і ще 10 – просто харчувати. За 3 місяці роботи реалії виявились зовсім іншими.

/Роман Дрозд, керівник центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі

Послугами нашого центру скористалося 44 людини. Постійно зараз в центрі знаходиться 31 людина. Вони мають можливість 3 рази поїсти у нас та відпочити/

Центр набув вигляду житлового приміщення практично з усіма зручностями. Має центр просування і в сфері допомоги безробітнім, аби ті могли працевлаштуватися та отримати паспорт. Так 3 людей за час перебування в центрі змогли отримати паспорти і 24 влаштувались на роботу. Та проблем все ж вистачає. Полягають вони переважно у фінансуванні працівників та харчуванні мешканців. З одягом також скрутно.

/Максим Демченко, в.о. директора БА «Світло надії»

Ми готові навіть приїхати та забрати речі, які вам не потрібні, ви, головне, телефонуйте/

Планується в майбутньому і встановити по місту баки для збору допомоги, а кінцева мета благодійників – розширити центр та збільшити кількість місць, які вони можуть надати безхатченкам.

Стрічка новин