Сьогодні – свято Стрітення Господнього

Це – день, коли зустрічаються Старий і Новий заповіти і за традицією згадується, як Ісуса Христа вперше принесли до храму – на 40-ий день після народження. У народі із цією датою також пов'язують багато історій та прикмет.

Стрітення Господнє святкують на згадку про день, коли Йосип та Марія принесли Ісуса до храму на 40 день життя. Згідно з давньою традицією, саме стільки жінка очищується після народження дитини.

/Василь Фазан, священик

Починаючи десь із 3-го століття, почалось святкування великого свята в православній церкві. До цього святкувалось лише в єрусалимській традиції. Саме Стрітення символізує зустріч Старого і Нового Заповітів/

У церквах на Стрітення правлять службу, після якої освячують воду та свічки. Традиція щодо останніх походить зі стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення ходу містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу).

/Василь Фазан, священик

В цей день освячується вода і запалюються свічки. Існує приказка: як горить свічка, таким чином і існує наша віра у Бога/

У народній уяві цього дня зима з весною зустрічаються, тому на Стрітення стежили за погодою. Завжди казали: як нап'ється півень води із калюжі – то жди ще стужі. Якщо вірити прикметам, зима незабаром відступить, тому що цього року на Стрітення стовпчики термометрів показують до -15, та і сам день видався набагато теплішим за попередні сильні морози.

Стрічка новин