У нас в квартирі – не газ, а напруга у 380 вольт та перегорілі електроприлади

Напруга в розетці 391 вольт – саме з таким явищем і, як наслідок – перегорілі електроприлади, зіткнулись днями мешканці будинку по вулиці Гоголя, 28. Чому напруга у розетках жителів набагато вища від норми і хто має відповідати за подібні аварії – розбирався Віталій Артамонов.

Як тільки почались морози, мешканці будинку по вулиці Гоголя, 28 декілька разів на тиждень змушені були звертатись до комунальних служб міста з проханням знову підключити їм електроенергію, адже аварії електромереж в їхньому будинку стаються мало не щодня.

/Ігор Отрепьєв, мешканець будинку по вулиці Гоголя, 28

Кожні 2-3 дні викликаємо ЖЕД, «Обленерго». Сидимо без світла, у нас постійно вимикається світло. Нам потрібна допомога, але не зрозуміло, хто її має надавати: «Обленерго» говорить, що це ЖЕД має робити, а ЖЕД, відповідно, перекладає відповідальність на «Обленерго»/

За цими з'ясуваннями, хто саме має відповідати за ремонт електромережі, у квартирах мешканців починають горіти електроприбори, адже напруга в мережі іноді первищує допустиму в 220 вольт на... 150 одиниць.

/Ігор Отрепьєв, мешканець будинку по вулиці Гоголя, 28

Це було в ніч з неділі на понеділок. У нас в квартирі стоять відвідники, що вимикаюь електромережу при перенавантаженні. У мене було зафіксовано 391 Вольт. Звісно, у всіх, хто був підключений до мережі, погоріли електроприбори/

Мешканці за свій рахунок вже встановили лічильник в під'їзді, але інші дроти, які, очевидно, не мають бути у такому вигляді, самостійно замінити не можуть. Аварійні ж служби, що виїжджають на місце аварій, говорять мешканці, тільки замінюють перегорівші дроти, але вже за кілька днів ситуація з відключенням світла повторюється знову. На підприємстві «Обленерго» нам повідомили, що вони відповідають тільки за ті комунікації, що підходять до будинку, а за внутрішньобудинкові відповідальність несе ЖЕД. У 4 ЖЕДі, що обслуговує будинок, нам, у свою чергу, сказали: такі перебої з напругою пов'язані з тим, що деякі мешканці будинку по Гоголя, 28, не сплативши рахунки за газ, були відключені від газопостачання, а щоб обігрітися, почали використовувати несанкціоновані обігрівальні прилади. В результаті цього дозвільне навантаження 1,4 кВт іноді перевищується в 3 рази і, відповідно, виникають аварії. Що залишається робити мешканцям, які справно платять за комунальні послуги, але вимушені сидіти без світла, – ніхто пояснити так і не зміг.

Стрічка новин