Цими днями у 1895 році брати Люмьєр запатентували перший у світі апарат для отримання рухомого зображення

117 років тому ніхто й не міг подумати, що винайдення звичайної кінокамери покладе початок особливому виду мистецтва та відкриє цікавий і непередбачуваний світ, ім'я якого – кінематограф.

Сьогодні важко уявити наше життя без кіно. Цьому видовищному виду мистецтва ми зобов’язані братам Люмьєр. 13 лютого 1895 року винахідники запатентували першу в світі кінокамеру. Як розповідає керівник студії кіно та телебачення «Альфа» Андрій Чупрунов, спроби оживити статичну картинку були ще до 1895 року. Але пальму першості у винайденні кіно отримали брати Люмьєр.

/Андрій Чупрунов, керівник студії кіно та телебачення ПМЦПО «Альфа»

Томас Альва Едісон, якого в Америці вважають винахідником кінематографа, він до цього був близький, але його брати Люмьєр випередили/

Перші апарати хромофотографічної зйомки були сконструйовані у 80-их роках 19 століття. Кіноапаратами, які найбільше наблизилися до кінематографа за своїми технічними можливостями, стали «кінетоскоп» Едісона, «хронофотограф» Демені, проектор ле Роя, проектор «ланоптиком» Латама, «плеограф» Прушинського та ін.

За словами Андрія Чупрунова, брати Люмьєр використали у своєму механізмі вже кілька відомих винаходів. Власне їхнім нововведенням можна вважати зуб грейферного механізму.

/Андрій Чупрунов, керівник студії кіно та телебачення ПМЦПО «Альфа»

Вони об'єднали кілька пристроїв. Вони об'єднали фотоапарат, приєднали до нього вентилятор і механізм, який пересуває плівочку на один кадр. У цей час вентилятор закриває доступ до плівочки/

Уже наприкінці 1895 року брати Люмьєр запропонували увазі глядачів свої перші кінороботи. Це були відзняті на натурі сценки «Вихід робітників з фабрики Люмьєр», «Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота», комедійний скетч «Политий поливальник».

Крістіна Брігіда

Стрічка новин