15 лютого – День виведення радянських військ з території Афганістану

Щоб ще раз нагадати про ці події та вшанувати воїнів-інтернаціоналістів, Полтавська обласна державна адміністрація разом із Краєзнавчим музеєм вирішили вдосконалити діючу виставку «Ми пам'ятаємо тебе, Афганістан». Бачила її й наша знімальна група.

15 лютого українці відзначатимуть День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Одним із таких збройних конфліктів була війна в Афганістані за участю Радянського Союзу. До цієї дати управління культури Полтавської обласної державної адміністрації разом із Полтавським краєзнавчим музеєм вдосконалили виставку «Ми пам'ятаємоємо тебе, Афганістан». На ній – особисті речі воїнів-інтернаціоналістів, які вони подарували музею.

/Віталій Катеринник, воїн-інтернаціоналіст, полковник запасу

Коли я бачу, як заходять сюди, скажемо так, відвідувачі, подивитися цей зал, мені завжди було цікаво, як там вони дивляться. Ті, хто були в Афганістані, дивляться досить досконало. Ті, хто служили просто в Збройних Силах, – досконало. А ті, хто в армії ще зовсім не були, – вони так: оп, і побігли/

За даними, які наводять українські підручники, 160 тисяч солдат призвані були з України. Під час Афганської війни щодоби гинув один українець, а два отримували поранення. Війна тривала 10 довгих років: з 1979 року по 1989 рік. Воїни говорять, що мета створення виставки – донести до полтавців якомога більше інформації про цю сторінку в історії України.

/Олександр Лютий, воїн-інтернаціоналіст, майор запасу

Підштовхнуло те, що, будемо казати так, бойові дії в Афганістані закінчилися майже 23 роки назад, а у нас деяка молодь не знає історію своєї країни, свого народу/

Музейні працівники кажуть, що сьогодні загальновизнаним є те, що рішення про початок військової операції в Афганістані було політичною помилкою. Але це не применшує досягнень солдат і офіцерів, які чесно виконали свій військовий обов'язок.

Юлія Іващенко

Стрічка новин