Вперше за останні 10 років малозабезпечені в Полтаві залишились без гарячих обідів

Сильні цьогорічні морози, яких мало хто очікував, найбільше вдарили по найменш захищеним – безхатченкам. У той час, як благодійні і громадські організації закликають всіх допомагати нужденним хто чим може, місто, навпаки – фактично кидає їх напризволяще. У мінус 20 і більше вперше за останні 10 років категорія малозабезпечених верств населення залишилась без гарячих обідів. Двері їдалень, до яких звик ходити цей контингент, зачинилися – договори про співпрацю із ними не уклали.

У дворі будинку по вулиці Великотирнівській, 35/2 у їдальні 60 чоловік Київського району із категорії малозабезпечених харчували гарячими обідами вже більше 10-ти років. Для тих, хто цього потребує, – це справжня допомога, для працівників закладу – укладений договір із містом на харчування і щодня свіжі порції та різноманітне меню.

/Інна Андрущенко, заступник директора підприємства, яке харчувало малозабезпечених

Люди до нас приходили о 10-й годині, і ми харчували до 12-ї. Перше – обов'язково гаряче, вони полюбляли до нас ходити. Тим, хто не міг ходити, соцпрацівники і наші дівчата носили додому/

Тутешні жіночки говорять: не харчуванням одним. Сюди приходили на дві години просто, щоб поговорити, адже більшість із малозабезпечених – одинокі. Від них же журналісти міста і дізнались, що із цього року годувати перестали – грошей у рамках профільної міської програми «Турбота» депутати не виділили. У стареньких – розпач, у працівників їдальні надія – хочеться іще попрацювати і допомогти малозбезпеченим.

/Інна Андрущенко, заступник директора підприємства, яке харчувало малозабезпечених

В цьому році поки не виходить, але сьогодні ми були на нараді у міськвиконкомі. Влада міста вирішує ці проблеми. Я думаю, що все вирішиться позитивно, ми надали своє меню, його схвалили, була ціла комісія. І я думаю, що все буде нормально, і наші малозабезпечені будуть у нас харчуватися/

Пропозиції, продовжує Інна Андрущенко, цілкой підйомні – харчування на одну людину в день в середньому – на 10-ти гривень. Як і раніше, говорять, готуватимуть перше (суп чи борщ), друге (в тому числі – котлети), чай чи компот, хліб і власна випічка. Головне, аби місто виділило кошти. Позитивні прогнози підтвердила і прес-служба міської ради – із кінця лютого-початку березня має відновитись фінансування. Чи справдяться обіцянки – покажуть наступні звернення громадян.

Стрічка новин