15 лютого українці відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні цієї дати Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провів зустріч воїнів-інтернаціоналістів та вихованців школи-інтернату №2 імені Надії Крупської.

Мета зустрічі воїнів-інтернаціоналістів та учнів школи-інтернату №2, кажуть організатори, – познайомити дітей з однією із трагічних сторінок сучасної України – війною в Афганістані за участю Радянського Союзу.

/Людмила Василенко, начальник відділу соціально-культурної роботи ПМЦСССДМ

Полтавський міський соціальний центр для сім'ї, дітей та молоді систематично проводить різноманітні заходи подібного спрямування у школі-інтернаті №2. Оскільки ми працюємо в тісній співпраці, то у нас уже третій рік поспіль на базі інтернату працює клуб «Особистість» для старшокласників. Один із напрямків роботи – патріотичне виховання/

Спілкування дітей із воїнами-афганцями побудували у формі живої бесіди: школярі мали можливість поставити свої запитання присутнім гостям. Цікавила ж молодь історія радянсько-афганської війни.

/Руслан Іващенко, вчитель історії

Військовий конфлікт в Афганістані розпочався 25 грудня 1979 року і тривав 10 довгих років, аж до 1989 року. Контингент радянський військ підтримував уряд республіки Афганістан у боротьбі із опозицією, яких ще називали моджахедами/

Як трактують українські підручники з історії, офіційною метою введення радянських військ було надання міжнародної допомоги. Для країни існувала загроза іноземного військового втручання через громадянську війну, яка розгорнулася в Афганістані. Брати ж участь у військових діях за межами рідної країни, кажуть ветерани, – це не лише обов'язок, а й важке випробування.

/Володимир Шкарін, воїн-інтернаціоналіст

Війна в Афганістані специфічна тому, що ми йшли туди на чужу територію, ми розуміли, що ми не на своїй території/

По закінченню війни багато воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, кажуть учасники заходу, все ж було... життя. В пам'ять про тих, хто не дійшов до кінця війни, усім присутнім презентували документальний фільм «Змушені воювати».

Юлія Іващенко

Стрічка новин