11 лютого прийнято вважати Всесвітнім днем хворого

Цей день був встановлений 13 травня 1992 року Папою Іоанном Павлом ІІ. Присвячується він всім, хто хоч раз був в лікарні та власне лікарям, які докладають своїх зусиль для одужання хворого. Про лікарняні реалії у Полтаві – в наступному сюжеті.

Практично кожен з нас хоча б раз хворів та був на місці пацієнта. Іноді з хворобою можна впоратись в домашніх умовах, а іноді для того, щоб вилікуватись, потрібно лягати в лікарню. Тут ви потрапляєте до рук лікарів, і тоді вже від їхньої майстерності залежить, як швидко ви одужаєте.

День хворого якраз і покликаний нагадати працівникам медичних закладів про необхідність уважного ставлення до своїх пацієнтів.

Олег Миколайович в лікарні – вже восьмий день. Говорить: він в подібних закладах – не частий гість, та роботу лікарів оцінює позитивно.

/Олег Миколайович, пацієнт

І відношення, і умови перебування в цьому відділенні гарні. Відношення персоналу, відношення лікарів до своїх пацієнтів, ну конкретно до мене, гарне, і на 8 день перебування в лікарні я набагато краще себе почуваю/

Догляд за хворим – також відповідальна справа, і тут, говорить медсестра Вікторія Муравік, яка вже 15 років працює в медичній сфері, головне – не втратити любов до своєї роботи і не стати циніком.

/Вікторія Муравік, медсестра

Робота в нас дуже відповідальна. Хворі потрапляють до нас у тяжких станах, і тому бувають із забаганками і до кожного потрібен свій підхід. Дуже важка емоційно робота/

А як говориться, всі хвороби – від нервів. Ці слова підтверджує і лікар Андрій Дзюба.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Ми живемо в цікавий час, час стресів, новинок і різних факторів. Людина не завжди з цим може впоратись, і при критичні ситуації звертається до лікарні. Лікарі завжди допоможуть/

Проте, додає Андрій Дзюба, лікар має бути дійсно лікарем і повинен пам'ятати про свої обов'язки й робити для пацієнта більше, ніж йому за це платить держава. Адже людське життя грошима не вимірюється.

Стрічка новин