Мінус 20 за вікном, а котельні у Полтаві працюють у стабільному режимі

Більше мінус 20 градусів морозу на вулиці і 20 градусів тепла – в приміщенні. Такі контрасти виникають завдяки досить стабільній роботі тепломереж. Про роботу обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» в умовах низьких температур – у сюжеті наших журналістів.

Опалювальний сезон розпочався ще в жовтні, та гостру необхідність в теплопостачанні полтавці відчули тільки в останній місяць, коли температура за вікнами стабільно тримається на позначці більше 10 градусів морозу. Враховуючи те, що більшість тепломереж в нашому місті відслужили більш ніж 10-річний термін, обласному комунальному підприємству «Полтаватеплоенерго» зараз доводиться працювати в досить спартанських умовах. Проблем комунальникам додають ще й постійні фінансові втрати у зв'язку з невідповідністю тарифів.

/Володимир Чернявський, генеральний директор обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго»

Основні видатки тарифу – це, в першу чергу, видатки на газ. З оплат населення нам відшкодовується близько 70%. Ми купляємо газ по 1400 гривень, а він нам відшкодовується по 1040 гривень. На кожному кубічному метрі ми втрачаємо 270 гривень/

Незважаючи на це, опалювальний сезон триває у штатному режимі. Навіть враховуючи борг населення перед підприємством в 54 мільйона гривень, «Полтаватеплоенерго» модернізує свої котельні та додає потужностей своїм мережам.

/Олег Баюн, заступник генерального директора обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго»

Зараз ми працюємо в посиленому режимі, підсилюємо аварійні служби. Ті прориви мереж, що стаються в будинках людей, та просто на мережі, ми ліквідовуємо практично за години, і для людей це непомітно/

Тому, говорить керівництво підприємства, якщо вдається давати тепло в кожен будинок за таких умов, то й проблем, які б могли стати на заваді успішному закінченню опалювального сезону, немає.

Стрічка новин