У Пенсійному фонді вирішували, чим можна допомогти чорнобильцям

Посадовці не відкидають: питання соціального захисту залишається невирішеним, втім, зі свого боку руки не складають – організували мобільні групи, працюють по районах, проводять інвентаризацію і розглядають кожну справу окремо.

Спілкуємося із чорнобильцями у режимі постійного діалогу і намагаємося займати конструктивну позицію, говорить очільник Пенсійного фонду Валерій Руденко. Одна із зустрічей і спрямована на те, щоб з'ясувати питання, які не дозволяють вирішити заяви чорнобильців так, як цього хочуть останні (тобто, згідно з рішеннями суду).

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області

В ряді випадків ми чітко і ясно бачимо, що документи про оплату праці в Чорнобилі в архівах збереглися, але суми заробітку не розшифровані. Чинне законодавство передбачає, щоб кожна копійка була конкретно розписана: що це, за яку зону, де, в якому пункті був, і це не дозволяє сьогодні призначати пенсію так, як хоче цього людина/

У Пенсійному фонді створені мобільні групи на місцях, була проведена інвентаризація і вивчена кожна справа.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області

Десь 649 справ чорнобильців мають документи, із якими можна працювати, але ці документи по діючим сьогодні інструкціям, ми не можемо по них конкретно вирішити питання, щоб була у людини достойна пенсія, але готуємо пропозицію з такою метою, щоб нам дозволив в якомусь більш спрощеному порядку ці питання вирішувати/

Від області, розповідають у Пенсійному фонді, були направлені відповідні пропозиції до Кабміну. І, зазначає Валерій Руденко, якщо справа вирішиться хоча б по шістьомстам сорока дев'ятьом чорнобильцям (а це – більше третини від загальної кількості), напругу у ситуації, що склалася, вже вдасться знизити.

Стрічка новин