Сьогодні своє професійне свято відзначають стоматологи всього світу

Звідки пішла традиція вшановувати людей, які турбуються про здоров'я і красу зубів, знають наші журналісти.

9 лютого у світі вшановують Святу Аполонію. За легендою, Аполонія була принесена в жертву за віру у Христа. Але сила духу, яку несла в собі жінка, зберігалася протягом століть. Її страждання і християнський подвиг надихали сучасників, і ті вірили: варто лише промовити ім'я жінки, помолитися їй, і зубний біль стихне. Сьогодні проблеми, пов'язані зі стоматологічними захворюваннями, так само про себе нагадують.

/Любов Сухачова, стоматолог

Найбільш поширене захворювання – це карієс і ускладнений карієс, пародонтит, тобто, пародонтит – це взагалі хвороба ХХ-ХХІ століття. Рекомендую пацієнтам займатися не лікуванням зубів, а профілактикою, тому що профілактика – це набагато приємніше і набагато легше, ніж лікування/

Лікарі радять дотримуватися досить простих правил, щоб у майбутньому уберегти себе від візиту до стоматолога.

/Любов Сухачова, стоматолог

Менше солодкого, більше чаю без цукру, зубні пасти спеціальні профілактичні, ну в залежності, у кого яка проблема. Є звичайні зубні пасти, які використовують просто всі пацієнти, і є пасти спеціальні для пародонтита, для карієса, для чутливих зубів/

Пані Любов говорить: догляд за зубами завжди складається з двох компонентів: щоденного домашнього догляду та регулярного відвідування стоматологічного кабінету. Щодо першого, найпростіший догляд полягає у регулярному чищенні. Чистити зуби треба правильними зубними щітками. За ступенем жорсткості розрізняють щетину м'яку, середню і жорстку. Оптимальна для дорослих, говорить стоматолог, щетина середньої жорсткості із синтетичними волокнами.

А от щодо відвідування стоматологічного кабінету, то спеціалісти радять робити це два рази на рік. Полтавці кажуть: цієї простої аксіоми дотримуються.

/Бліци

– Десь раз в 6 місяців, напевно

– Один раз у півроку обов'язково, звичайно. Інколи буває карієс, інколи для профілактики

– Декілька разів на рік, інколи жодного, ситуативно

– Небагато, в основному, коли є якісь проблеми

– Щодня майже. Просто у нас в школі щодня перевіряють

– В рік десь рази три-чотири/

Стоматологи говорять, що сяюча посмішка – це ознака здорової людини, і радять частіше посміхатися.

Юлія Іващенко

Стрічка новин