У лютому українці можуть лишитися без пенсій

За даними прес-служби Пенсійного фонду України, виплати на цей місяць профінансовані лише на 25%. Полтавські фахівці не відкидають: про ситуацію знають, однак, прогнози (принаймні, по підзвітному їм регіону) дають оптимістичні. А от непорозуміння у них виникли із іншим – військовими пенсіонерами.

У прес-службі Пенсійного Фонду країни повідомили, що виплата пенсій і грошової допомоги за лютий профінансована у сумі майже 4,5 млн. грн., що складає лише 25% від місячної потреби. Виникає питання – так що, старенькі і ті, хто має отримати певні виплати, залишаться без грошей? У Пенсійному фонді нашої області відповідають: панікувати не слід. Ситуація – контрольована.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області

А скільки днів пройшло місяця? Чверть, звісно, це не робиться у перші дні лютого. Ми ж виплати проводимо не з першого числа, а з 4-го по 25-те. Це дні виплат. Тож із звітних 3-х днів, а це сьома частка, профінансовано вже на чверть. Все по графіку/

Якби така ситуація виникла на кінець місяця, зазначає Валерій Руденко, – тоді інша справа. А так – все йде чітко за графіком. Натомість, говорить, очікував іншого запитання – стосовно військових пенсіонерів.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області

В зв'язку із технічними моментами ми їм виплатили основну пенсію, і потім окремо, через 3-4 дні, – нараховану індексацію. Тобто, спочатку основну суму, а потім – окремо індексацію 300 чи 400 гривень (в залежності, у кого скільки). Це зробили, так би мовити, 2-ма траншами. Як у нас – зарплата і аванс/

Ця ситуація торкнулась лише півтори тисячі людей, тих, які пройшли індексацію, зазначає посадовець, однак, дзвінки були і люди побоювались, що їм недорахували пенсій. Через пресу, зокрема, наш канал, у Пенсійному фонді заспокоюють людей: збоїв не повинно бути, хоча і не відкидають: складності в роботі є. Прикладом, у Зіньківському районі на 12 тисяч пенсіонерів – лише 6,7 тисяч працюючих. Із них півтори отримують менше мінімалки. Тож район себе, із пенсійно-виплатної точки зору, забезпечує лише на 29%.

Стрічка новин