Початок року – привід згадати про перереєстрацію зброї

Цього дня у 1837 році відбулася відома дуель Олександра Пушкіна із Жоржем Дантесом, після якої світ і втратив талановитого поета. А цього могло б і не статися, якби свого часу Дантес не мав права на зберігання та носіння зброї. Звісно, якщо ви не збираєтеся викликати когось на дуель, володіти зброєю можна, до того ж – цілком офіційно і законно. Що для цього потрібно, дізнаєтеся із наступного сюжету.

Існує кілька видів зброї, якими можуть користуватися громадяни України на цілком законних підставах. Володіти та зберігати різну зброю можна по досягненню відповідного віку: для газової зброї – це 18 років, гладкоствольної мисливської та зброї з гумовими кулями – 21, нарізної мисливської – 25 років. Але тільки досягти відповідного віку замало. Щоб отримати офіційний дозвіл, майбутній власник зброї повинен пройти двотижневі курси з правил користування зброєю та отримати спеціальну медичну довідку (її можна оформити у будь-якій поліклініці за місцем проживання). Крім того, слід надати довідку про відсутність судимостей (враховуються і адміністративні правопорушення, пов'язані із алкоголем та наркотиками) та подбати про необхідні умови для зберігання зброї вдома.

/Олександр Єгоров, старший інспектор дозвільної системи Октябрського РВ УМВС України в Полтавській області

Це повинен бути металевий сейф із надійним замком, щоб доступ до зброї сторонні особи не мали, і члени сім'ї, і діти. Ключі від сейфу повинні знаходитися тільки у власника зброї/

Коли, врахувавши усе вище згадане, ви отримали дозвіл на зброю, не забудьте і про те, що його треба поновлювати. Бо невчасні терміни перереєстрації тягнуть за собою штрафи (від 17 до 51 гривні) та інші більш жорсткі санкції.

/Олександр Єгоров, старший інспектор дозвільної системи Октябрського РВ УМВС України в Полтавській області

Громадяни притягуються за це до відповідальності. Якщо це входить в систему, два і більше порушення, органи внутрішніх справ можуть анулювати дозвіл, позбавити людину дозволу на цю зброю/

Поновлювати дозвіл необхідно кожні 3 роки та в разі, якщо ви змінюєте

адресу проживання. Коштує перереєстрація – 9 гривень за одиницю зброї. Доступні розцінки і на оформлення дозволу на придбання зброї – 27 гривень, дозвіл на зберігання та носіння коштує 9, а переоформлення з одного власника на іншого – 108 гривень. Якщо ж пожаліти коштів та знехтувати офіційним дозволом, несумлінні громадяни ризикують сплатити штраф, а за зберігання деяких видів зброї – понести кримінальну відповідальність.

Стрічка новин